Aktualizované Politika

Parlament neodvolal ministra vnútra Mikulca: Za jeho odvolanie hlasovalo len 53 poslancov

Zo 120 prítomných poslancov podporilo návrh na odvolanie 53 zákonodarcov, proti bolo 58.

Zdroj: TASR/Martina Kriková

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) ostáva vo svojej funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtkovom hlasovaní nepodporili opätovný návrh opozície na jeho odvolanie. Zo 120 prítomných poslancov podporilo návrh na odvolanie 53 zákonodarcov, proti bolo 58.

Smer chce ale zvolávať ďalšiu schôdzu na odvolanie ministra vnútra. „Na čele vnútra nemôže stáť zločinec,“ vyhlásil Robert Fico.

Čelil odvolávaniu už niekoľkokrát

Návrh na vyslovenie nedôvery Mikulcovi podporili opoziční poslanci, členovia klubu Sme rodina nehlasovali, neboli totiž v sále prítomní okrem predsedu NR SR a Sme rodina Borisa Kollára, ktorý sa zdržal. Hlasovania sa zdržali aj niekoľkí poslanci za SaS.

Opozícia ministrovi vnútra vyčítala medializované informácie o jeho údajnom priamom zasahovaní do „živých“ trestných vecí. Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že Mikulec komunikoval s policajným prezidentom a pýtal sa ho na stav vyšetrovania konkrétnych vecí. Mikulec je podľa poslanca človek preukázateľne podozrivý z korupcie a dal pokyn na prerušenie policajného zásahu.

Mikulec čelil odvolávaniu v parlamente už niekoľkokrát. Ani raz sa ho opozícii nepodarilo odvolať. Naposledy sa ho pokúsili odvolať v marci pre nezvládnutie riadenia utečeneckej krízy.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM