Webnoviny - Svet

Partizánske má iPoint za jedno euro

WEBNOVINY.SK

PARTIZÁNSKE 25. augusta (WEBNOVINY) – Partizánske chce byť transparentnejšie vďaka elektronickému systému iPoint, ktorý dnes oficiálne spustili. Mesto vyšiel na symbolické euro.

„Moderné Partizánske znamená, že od týchto dní možno zabezpečiť komunikáciu s občanmi a verejnosťou prostredníctvom elektronickej komunikácie,“ informoval na dnešnej tlačovej besede primátor Partizánskeho Jozef Božik. IPoint je súčasťou internetovej stránky okresného mesta.

Obyvatelia mesta tak nemusia chodiť osobne na mestský úrad ani s ním komunikovať písomne, ale môžu riešiť svoje záležitosti priamo z domu.

Partizánske je prvé mesto, ktoré od 1. júna začalo so skúšobnou prevádzkou nového elektronického systému. Obyvateľom stačí zaregistrovať sa na portáli, potom prísť na mestský úrad, kde overia ich osobné údaje. Následne môžu cez internet riešiť vznik alebo zánik daňovej povinnosti pri daniach z nehnuteľnosti, pozemkovú agendu, taktiež aj oznámenie o konaní turistického alebo kultúrneho podujatia.

Podľa Božika chcú v budúcnosti previesť do elektronickej podoby všetky písomné formuláre. Aký bude záujem zo strany občanov, ešte nevie, je však pripravený rešpektovať nízky aj vysoký záujem. Mestský úrad tak bude pre občanov dostupný 24 hodín denne.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM