Webnoviny - Svet

PAŠKA: Opozícia a médiá legitimizujú aroganciu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – Šéfa parlamentu Pavla Pašku (Smer-SD) mrzí politická arogancia niektorých predstaviteľov súčasnej opozície. Povedal, že je to, žiaľ, tendencia, ktorú navodili tí, čo boli pri moci v minulosti a neskôr ju vo voľbách stratili. „Začali vytvárať ilúziu o nedemokratickosti tým, že opozícia nemôže participovať na moci, lebo nikto neberie ich vyjadrenia,“ povedal pre SITA Paška. Zjednodušene sa to podľa neho povedať nedá. Nepovedal, ktorých predstaviteľov myslí konkrétne.

Paška tvrdí, že opozícia „zdarne za pomoci médií“ začala v spoločnosti legitimizovať tzv. medziľudskú aroganciu. „Povedali, že vidíte, my s nimi nechceme mať nič spoločné, lebo to je taký, hentaký, onaký. A zrazu sa to dostalo aj do takejto ľudskej konfrontácie,“ vyhlásil. Pripomenul však, že našťastie ide len o individuálne prípady. Na druhej strane podľa neho stoja ľudia, s ktorými si „normálne sadne a povie svoje názory“. Dodal, že na tej oficiálnej úrovni je to, bohužiaľ, tak, ako povedal.

Pašku mrzí neúčasť opozície na väčšine podujatí, ktoré pripravuje. „Mrzí ma to, že idete rozsvietiť vianočný stromček a nikto od Dzurindu tam nepríde alebo na záver schôdze prídu deti z Nových Zámkov Matičiarik, žiaria, že prišli do parlamentu a SDKÚ-DS odíde zo sály,“ povedal. Podľa neho sú to už veci, ktoré s medziľudskými vzťahmi nemajú nič spoločné. „Sú prejavom, a teraz dovoľte ten výraz, naozaj politickej arogancie“. Od ľudí, ktorí podľa neho majú plné ústa demokracie, mu to príde farizejské.

Paška dúfa, že vo vzťahoch medzi koalíciou a opozíciou u nás zhruba pol roka pred parlamentnými voľbami nedôjde k tzv. maďarskému modelu. Ten sa podľa neho prejavuje najmä tým, že v každej úrovni ľudského vzťahu či kontaktu je politický konflikt. „Ľudia nemajú čo riešiť, či nás Dzurinda miluje, či miluje Fica, alebo nás nenávidí, a že či sa dostane k moci alebo sa nedostane k moci,“ tvrdí Paška. Dodal, že aj on bol predtým v opozícii, ale toto, čo robia niektorí zo súčasnej opozície, nerobil.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM