Webnoviny - Svet

Paška vo Vietname o vzájomnej spolupráci

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) – Do Vietnamskej socialistickej republiky (VSR) odcestovala dnes delegácia vedená predsedom Národnej rady SR Pavlom Paškom. Okrem Paškovej manželky Jany sú v nej aj ministri dopravy Ľubomír Vážny a zdravotníctva Richard Raši, poslanci Gyula Bárdos, Pavol Pavlis, Štefan Zelník a Peter Miššík, ako aj zástupcovia podnikateľskej sféry a bánk. „Zloženie delegácie reflektuje na prioritné témy podpory spolupráce a rozvoja investícií v rozličných oblastiach hospodárstva ako boli zadefinované počas oficiálnej návštevy vietnamského prezidenta na Slovensku v decembri minulého roka,“ informoval agentúru SITA Paškov hovorca Jozef Plško.

Hlavnou témou stretnutí bude podľa Plška snaha o zintenzívnenie vzájomných vzťahov a rozvoj spolupráce vo viacerých oblastiach s dôrazom na ich ekonomickú dimenziu. „Štáty Európskej únie sú dlhodobo jednými z najväčších zahraničných investorov vo Vietname a je aj v záujme Slovenska, aby obchodná výmena vzrástla,“ povedal. Partneri budú diskutovať aj o hospodárskej situácii a finančnej kríze, možnostiach rozvoja spolupráce najmä v oblasti modernizácie a rekonštrukcie infraštruktúry, o spolupráci v zdravotníctve, rozvoji cestovného ruchu či financovaní rozvojových projektov energetických zariadení.

Slovenská delegácia bude vo Vietname do 31. januára. Paška sa počas návštevy stretne aj s prezidentom Vietnamskej socialistickej republiky Nguyenom Minhom Trietom, predsedom Národného zhromaždenia VSR Nguyenom Phuom Trongom a s generálnym tajomníkom Komunistickej strany VSR Nongom Ducom Manhom. V Hanoji otvorí podnikateľské fórum v spolupráci s Vietnamskou obchodnou priemyselnou komorou a v priestoroch My Dinh showroom slovenských výrobkov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM