Päť asistencií Švéda Omarka potopilo Rakúsko

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BERN 25. apríla (WEBNOVINY) – Nevídané hokejové predstavenie predviedol v sobotňajšom večernom zápase C-skupiny na 73. majstrovstvách sveta švédsky útočník Linus Omark. Na pohodlnom víťazstve Švédska 7:1 sa podieľal piatimi asistenciami dostal sa na čelo produktivity celého šampionátu. Gólový účet duelu otvoril už v 97. sekunde obranca Kenny Jönsson a ešte v prvom dejstve v rozpätí necelej minúty upravili na 3:0 Magnus Johansson a Marcus Nilson. Druhú tretinu vyhrali prekvapujúco Rakúšania, ktorí v 32. min znížili zásluhou presného zásahu Orazeho. V tretej dvadsaťminútovke to už bol „galavečer“ Švédska, keď sa do streleckej listiny zapísal dvakrát Weinhandl a po jednom góle pridali Harju a Eriksson. Hrdina večera Linus Omark, ktorý si v tejto sezóne obliekal spolu s Ľubošom Bartečkom dres švédskeho mužstva Lulea HF, asistoval pri všetkých troch góloch v prvom dejstve a ďalšie dve nahrávky pridal v poslednej tretine. Švédi sa v pondelok stretnú s Lotyšmi, Rakúsko si zmeria sily s reprezentáci­ou USA.

Výsledok – C-skupina (Bern): Švédsko – Rakúsko 7:1 (3:0, 0:1, 4:0) Góly: 2. Jönsson (Harju. Omark), 12. Johansson (Thörnberg, Omark), 13. Nilson (Grossman, Omark), 42. Weinhandl (Eriksson, Martensson), 47. Weinhandl (Martensson, Omark), 50. Harju (Omark), 50. Eriksson (Martensson, Weinhandl) – 32. Oraze (Koch) Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Kadyrov – Gordenko, Oškirko (všetci Rus.), 6175 divákov

Zostavy: Švédsko: Holmqvist – Grossman, Tärnström, Johansson, Enström, Akerman, Jönsson – Wallin, Lundqvist, Persson – Martensson, Eriksson, Weinhandl – Thörnberg, Omark, Harju – Andersson, Nilson Rakúsko: Brückler – Unterluggauer, Werenka, Rebek, A. Lakos, P. Lakos, Lukas, Oraze – Koch, Trattnig, Vanek – Schuller, Harand, Setzinger – Kaspitz, Raffl, Baumgartner – Schellander, Peintner, Kristler