Aktualizované Filip Chudý Krimi

Patrik (22) sa rútil Považím šialenou rýchlosťou: Čo povedal policajtom? FOTO

Diaľniční policajti namerali mladého vodiča, ktorý prekročil rýchlosť o takú hodnotu, akou sa niektorí vodiči pomaly boja ísť. Akú dostal pokutu?

Ilustračný obrázok k článku Patrik (22) sa rútil Považím šialenou rýchlosťou: Čo povedal policajtom? FOTO
2
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Trenčianski diaľniční policajti namerali mladého vodiča BMW 5, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 85 km/hod a jazdil rýchlosťou 215 km/hodinu. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne s tým, že 22-ročného Patrika z Čadce na vozidle BMW 5 namerali policajti radarom Polcam na diaľnici D1 medzi Ilavou a Belušou v smere jazdy na Žilinu.

„Policajti vodičovi BMW namerali rýchlosť jazdy 215 km/hod. Z uvedeného dôvodu ho na diaľničnom odpočívadle v Beluši predpísaným spôsobom zastavili. Pri kontrole bol vodič vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U mladého vodiča BMW bola dychová skúška negatívna. Je držiteľom vodičského preukazu iba 3,5 roka. Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľa domov.“ povedala Antalová.

Ako ďalej uviedla, Patrikovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici diaľniční policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste. A to 800 €. „Nakoľko nemal pri sebe potrebnú hotovosť, vodičovi policajti vystavili blok na pokutu nezaplatenú na mieste,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Diaľniční policajti budú podľa jej slov v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. „Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodala.

Pozrite si aj policajné video z jeho jazdy.

Zdroj: Facebook
Patrik (22) išiel na BMW rýchlosťou 215 km/h: Policajti ho však zastavili
2
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Foto: policajné zábery

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM