Webnoviny - Svet

Pavol Rusko dal Nore Mojsejovej stranu ANO

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Nora Mojsejová už má svoju stranu, s Pavlom Ruskom sa dohodla, že prevezme jeho Alianciu nového občana (ANO). Informáciu agentúre SITA potvrdili Rusko aj Mojsejová.

„Stál som len pred otázkou, kedy ju zrušiť. Ak sa naskytla možnosť niekomu pomôcť, prečo nie,“ povedal Rusko s dodatkom, že pomoc pri prevedení strany neznamená podporu politickej agendy Mojsejovej.

Košická podnikateľka tak nebude musieť zbierať 10-tisíc podpisov potrebných na registráciu novej strany.

Mojsejová už požiadala o zmenu štatutára, sídla aj názvu strany a ministerstvo vnútra dnes zmeny zapísalo do registra politických strán. „Nový názov je Strana slobodné slovo – Nory Mojsejovej,“ prezradila. Tvrdí, že pre dohodu s Ruskom sa rozhodla pre šibeničný termín, ktorý mala na nazbieranie podpisov. „Mali sme na to nejakých 20 dní a nazbierali sme približne 9 170 podpisov. Nestihli by sme to,“ vysvetlila.

Na kampaň ani cent

Staronová strana bude kandidovať už v predčasných voľbách na jar 2012. 150-člennú kandidačnú listinu bude viesť Mojsejová, za ňou bude nasledovať 30 odborníkov. „Žiadne známe tváre, ktorých majú ľudia dosť,“ zdôraznila. Do kampane nechce líderka dať ani cent, viesť ju bude výlučne v internetovom prostredí. „Od pondelka každý deň sa budem ľuďom prihovárať cez video,“ priblížila svoju stratégiu. Chce sa venovať predovšetkým konkrétnym problémom, ktoré ťažia ľudí, a ich riešeniam a stranu odmieta zaradiť do politických súradníc. „Žiadna ľavá, žiadna pravá,“ dodala.

Rusko peniaze nechcel

Rusko tvrdí, že od Mojsejovej peniaze za prevedenie strany nechcel. „Boli tam len nejaké veci, ktoré bolo treba v mene strany zaplatiť. To už bude na nej,“ prezradil. Poznamenal, že on sám sa do politiky už vrátiť nechystá a Mojsejovej praje v týchto vodách mnoho šťastia, ktoré bude potrebovať. Bývalý minister hospodárstva bol ochotný pomôcť komukoľvek, kto stranu potreboval. „Nemohol som pomôcť všetkým, pomohol som tomu, kto prišiel prvý,“ dodal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM