Webnoviny - Svet

Pekár chce transparentný Ružinov a viac oddychových zón

WEBNOVINY.SK

Dušan Pekár Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 23. november (WEBNOVINY) – Kandidát pravicovej koalície vládnych strán (SDKÚ-DS, KDH, SaS,Most-Híd a OKS) na post starostu bratislavského Ružinova a súčasný viceprimátor tejto mestskej časti Dušan Pekár by sa v prípade svojho zvolenia zameral na vytvorenie “centra“ Ružinova na relax a zábavu a transparentnej samosprávy.

Ako príklad nesprávneho riadenia mestskej časti uvádza stavbu Retro. Tá bola zo 17 poschodí podľa územného plánu, zmenená so súhlasom starostu na 25 poschodovú budovu, pričom ľudia z okolia nemajú vyriešené parkovanie ani dopravu. Schválenie rozpočtu mestskej časti a potom dohoda na zmysluplnom rozvoji Ružinova by boli prvé kroky Pekára na poste starostu Ružinova. Išlo by hlavne o výstavbu a rekonštrukciu detských ihrísk, revitalizáciu zelene, parkov, zvýšenie parkovacích miest a vytvorenie hráneného priestoru pre voľný výbeh psov. Samostatná otázka je využitie oddychovej zóny Štrkovec.

Druhou prioritnou oblasťou pre Dušana Pekára je transparentnosť: zverejňovanie zmlúv, faktúr a elektronické obstarávanie. Treťou prioritou má byť častejšia komunikácia s obyvateľmi mestskej časti. “Sľúbil som, že raz za mesiac budem k dispozícii pre všetkých obyvateľov. Chcem vytvoriť poradný orgán zložených zo zástupcov občianskych iniciatív a združení, ktoré pôsobia v mestskej časti,“ oznámil Pekár.

Kandidujúci viceprimátor bratislavského Ružinova pozval Ružinovčanov porozprávať sa pri pive, alebo na trhoch, aby sa spoločne spoznali a nemali zbytočný pocit byrokratickej samosprávy, ktorá sa vzďaľuje od problémov bežných ľudí. “Chcem vyzvať Ružinovčanov, aby prišli voliť, lebo je to jedinečná šanca, ako po štyroch rokoch vyjadriť svoj názor a vybrať si medzi Pekárom a Drozdom,“ doplnil na záver Dušan Pekár.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM