Pekka Rinne bez ZOH, no so zmluvou za 6,8 mil. USD

Pekka Rinne Foto: SITA/AP

NASHVILLE 25. februára (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Pekka Rinne sa síce nedostal do fínskeho výberu pre olympijský turnaj vo Vancouveri, no počas prestávky v NHL stihol podpísať so svojím klubom Nashville Predators novú dvojročnú zmluvu, ktorá mu súhrnne vynesie 6,8 milióna dolárov (2,8 milióna za sezónu 2010/11 a 4 milióny v sezóne 2011/12).

Dvadsaťsedemročný gólman, ktorého Nashville draftoval v roku 2004 v 8. kole z 258. miesta, sa ako nováčik fantasticky uviedol v minulej sezóne, keď v 52 zápasoch vybojoval 29 víťazstiev a zaznamenal len 15 prehier a 4 prehry po predĺženiach a samostatných nájazdoch a vychytal sedem zápasov bez inkasovaného gólu.

V tejto sezóne má Rinne v 40 zápasoch bilanciu 20–12–4 a strieda sa v bránke „predátorov“ s Danom Ellisom, ktorému sa tiež po sezóne skončí zmluva a stane sa neobmedzeným voľným hráčom.