Aktualizované Politika

„Pelle na hrad“, kričalo sa v Pellegriniho volebnom štábe: Budúci prezident sa poďakoval voličom

Peter Pellegrini poďakoval voličom, hovorí o záväzku i zadosťučinení. Zablahoželal mu aj premiér Robert Fico.

Ilustračný obrázok k článku „Pelle na hrad“, kričalo sa v Pellegriniho volebnom štábe: Budúci prezident sa poďakoval voličom
25
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Neoficiálny víťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini poďakoval krátko po polnoci za hlasy všetkým voličom. Hovorí o obrovskom záväzku do budúcna, veľkej cti a zadosťučinení. Vďaku vyjadril aj koaličným partnerom.

Čo odkázal vláde?

„Vláda sa môže spoľahnúť, že pokiaľ bude plniť programové vyhlásenie vlády, nemusí sa obávať, že z prezidentského paláca, tak ako to bolo posledných desať rokov, vznikne opozično-oportunistické mocenské centrum, ktoré bude vláde a štátu škodiť, aj v zahraničí, a bude sa tešiť z neúspechov vlády SR,“ vyhlásil Pellegrini.

Zároveň podotkol, že nebude nekritickým obdivovateľom vlá­dy.

Len zjednotený národ sa dokáže spojiť

Vládu chce tiež Pellegrini podporovať v snahe zlepšovať ľuďom život a naplniť PVV. Deklaruje, že bude chrániť národné a štátne záujmy Slovenska. Pellegrini urobí tiež všetko preto, aby SR stála na strane mieru.

Chápe podľa vlastných slov, že Slovensko má svoje vlastné problémy. Tvrdí, že len zjednotený národ sa dokáže spojiť, nájsť energiu a silu, aby spoločne z tých problémov, v ktorých sa nachádza, našiel cestu von.

Pellegrini sľúbil, že bude občanom všetkých Slovákov, bez ohľadu na to, či ho volili alebo nie. „Vždy budem stáť na strane Slovenskej republiky, ktorej záujmy budú u mňa na prvom mieste,“ skonštatoval.

Pelle na hrad

V Pellegriniho volebnom štábe aktuálne vládne veselá atmosféra. Spolustraníci v bratislavskej reštaurácii na petržalskom brehu Dunaja už pri sčítaní približne 88 percent spievali slovenskú hymnu či pokrikovali „Pelle na hrad“.

Premiér a líder koaličného Smeru-SD Robert Fico zablahoželal predsedovi koaličného Hlasu-SD Petrovi Pellegrinimu k výsledku v prezidentských voľbách, ktoré podľa priebežných neoficiálnych výsledkov vyhral. Fico dodal, že verí v stabilitu vládnej koalície a vyriešenie praktických problémov spojených s odchodom Pellegriniho z postu predsedu parlamentu. Uviedol to na tlačovom brífingu v Pellegriniho volebnom štábe.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Novým slovenským prezidentom sa stal Peter Pellegrini
25
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM