Politika

Pellegrini priznal STRES z druhého kola: Tieto voľby považuje za špeciálne

Z druhého kola prezidentských volieb má kandidát a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini stres. Je to podľa jeho slov niečo, čo zažíva prvýkrát. Tieto voľby považuje za špeciálne.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini priznal STRES z druhého kola: Tieto voľby považuje za špeciálne
16
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

„Kým v parlamentných voľbách sme sa mohli podeliť, že ten získal viac kresiel a ten menej, tu je len jeden víťaz,“ skonštatoval Pellegrini po príchode do bratislavskej reštaurácie, ktorá sídli na petržalskej strane Dunaja. Druhé kolo volieb je podľa neho napínavé ako finálový beh.

Útoky ho posilnili

Pellegrini poukázal na kampaň, ktorá šla pod kožu. „Útoky a nechutné veci ma posilnili a aj z toho negatívneho som si odniesol to pozitívne,“ podotkol.

Ak bude výsledok tesný, jeho prehra či prehra jeho súpera Ivana Korčoka bude so cťou, myslí si. „Nebude to žiadny debakel na hlavu,“ poznamenal Pellegrini s tým, že v minulosti boli rozdiely medzi kandidátmi enormné.

Kde sú koaliční partneri?

Volebnú noc bude tráviť s politickými aj nepolitickými kamarátmi, očakáva poskromnejšie množstvo návštevníkov. S koaličnými partnermi je v kontakte. Predseda SNS Andrej Danko nie je v Bratislave, ale podľa Pellegriniho slov spolu telefonovali. Priblížil, že premiér Robert Fico (Smer-SD) má v sobotu svoj program. „Budeme to spolu, samozrejme, komunikovať, podľa toho ako sa to bude vyvíjať,“ povedal.

Kandidát tvrdí, že s nikým zo slávnych ľudí, ktorí ho v posledných dňoch podporili na sociálnych sieťach, nebol v kontakte. Nevie, či niekto z nich do reštaurácie v sobotu večer príde. „Kto sem príde, uvidíme, netreba očakávať nič výnimočné. Nevidím, že by sem prišli herci, umelci, speváci. Budú tu priatelia a ľudia, ktorí mi pomáhali v kampani,“ skonštatoval Pellegrini.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Volebná noc v centrálach prezidentských kandidátov
16
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM