Správy Zo Slovenska

Pellegrini vychválil prezidentku Čaputovú. Ocenil ju po slávnostnom ceremoniáli

Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila pri príležitosti 27. výročia vzniku SR 20 osobností. Premiér Pellegrini ju chváli za výber aj politickú kultúru.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini vychválil prezidentku Čaputovú. Ocenil ju po slávnostnom ceremoniáli
25
Galéria
Zdroj: TASR

Výber 20 osobností, ktorým vo štvrtok udelila prezidentka SR Zuzana Čaputová štátne vyznamenania, je podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) veľmi vyvážený a laureáti si vyznamenania zaslúžia. Predseda vlády to povedal po slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady SR na Župnom námestí v Bratislave.

„Je to prierez osobností zo všetkých súčastí nášho spoločenského a kultúrneho života. Ide o veľmi vyvážený výber pani prezidentky aj vzhľadom na to, že sme si v minulom roku pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie. Mali sme tu aj možnosť pozdraviť ešte ľudí, ktorí osobne zasiahli do SNP," povedal Pellegrini s tým, že boli ocenení aj tí, ktorí na vedeckej úrovni dosahujú až svetové úspechy, a takisto športovci.

„Pre mňa je táto ‚dvadsiatka‘ veľmi vyvážená a sú to ľudia, ktorí si zaslúžia najvyššie štátne vyznamenania SR," podotkol.

Zároveň ocenil, že Čaputová vopred informovala jeho i predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), kto bude nositeľom štátnych vyznamenaní. „To chcem veľmi oceniť, lebo tak by to malo v civilizovanej krajine fungovať. Som rád, že pani prezidentka zaviedla túto novú politickú kultúru do našich vzťahov," vyhlásil Pellegrini.

Danka prekvapila Horáková

„Príjemne ma prekvapilo ocenenie Milady Horákovej. Chcel by som všetkým oceneným zagratulovať. Dostať najvyššie štátne ocenenie SR je pre každého, kto žije v SR alebo má k nej väzbu, to najväčšie, čo môže v živote dosiahnuť. Gratulujem im a klaniam sa ich životnej púti," povedal Danko.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová ocenila vo štvrtok pri príležitosti 27. výročia vzniku SR 20 osobností spoločenského, kultúrneho, ako aj športového života, z toho troch in memoriam. Sú medzi nimi viaceré osobnosti, ktoré sa podieľali na boji proti totalite. Štátne vyznamenania udelila prezidentka ôsmim ženám a 12 mužom.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie