Webnoviny - Svet

Perfektná premiéra Adama Nemca v drese Kaiserslauternu

WEBNOVINY.SK

BERLÍN 1. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový útočník Adam Nemec sa vynikajúco uviedol vo svojom novom klube – nemeckom druholigovom 1. FC Kaiserslautern. Dvadsaťtriročný zakončovateľ, ktorý k “čertom z Betzenbergu” prestúpil v priebehu tohto týždňa z belgického KRC Genk, rozhodol vo svojom premiérovom súťažnom zápase za 1. FCK jediným gólom piatkový duel 1. kola Nemeckého pohára na ihrisku treťoligového Eintrachtu Braunschweig. Bývalý hráč Žarnovice, Dubnice, Žiliny a Erzgebirge Aue, ktorý odohral celý duel, namieril presne v 62. min po priťuknutí od stopéra Amedicka. Hostia dohrávali na takmer vypredanom štadióne Eintrachtu bez vylúčeného stredopoliara Iličeviča.

Prekvapením je vypadnutie FSV Mainz, v ktorého dres bol na ihrisku celých 90 minút aj slovenský reprezentant Miroslav Karhan. Nováčik I. nemeckej bundesligy prehral na trávniku štvrtoligového VfB Lübeck 1:2 po predĺžení a s DFB-Pokalom sa musel rozlúčiť už po 1. kole. Naopak, suverénne si počínal úradujúci nemecký šampión VfL Wolfsburg, za ktorý tentoraz nenastúpi slovenský obranca Peter Pekarík. “Vlci” zvíťazili na pôde Wiesbadenu jednoznačne 4:1, keď skórovali všetky tri najväčšie ofenzívne hviezdy mužstva – dva góly dal Misimovič, po jednom pridali Grafite a Džeko.

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola Nemeckého pohára vo futbale (hralo sa na 1 zápas):

Osnabrück – Rostock 2:1 Babelsberg – Leverkusen 0:1 VfB Lübeck – Mainz 2:1 po predĺžení – Miroslav Karhan (Mainz) odohral celý duel Ingolstadt – Augsburg 1:2 Braunschweig – Kaiserslautern 0:1 – Adam Nemec (Kaiserslautern) odohral celý duel a v 62. min skóroval Wiesbaden – Wolfsburg 1:4 – Peter Pekarík (Wolfsburg) nehral