Webnoviny - Svet

Pete Sampras má nazad svoje trofeje

WEBNOVINY.SK

Pete SamprasFoto: SITA/APLOS ANGELES 21. marca (WEBNOVINY) – Americký tenista Pete Sampras sa čoskoro bude môcť zvítať so svojimi trofejami a ďalšími cennosťami, ktoré mu zmizli vlani v decembri z verejného skladu na západe Los Angeles. Teraz ich našli na zadnom dvore nemocnice v rovnakom kalifornskom meste, keď súkromný vyšetrovateľ dostal tip od anonyma, referuje portál TMZ. Zatiaľ nie je známe, či víťaz 64 turnajov Sampras opäť bude mať všetky zhmotnené spomienky alebo len časť. Polícia pokračuje vo vyšetrovaní. Torzo zbierky objavili už krátko pred Vianocami v Griffith Parku v LA. Konkrétne išlo o tri výstrižkové albumy a jednu

Tridsaťdeväťročnému Samprasovi ukradli väčšinu trofejí, zo 14 grandslamových však len jednu – z Australian Open 1994. Chýbalo napríklad aj päť cien za triumfy na koncoročnom šampionáte, repliky „šalátovej misy“ za úspechy v Davisovom pohári, jedenásť trofejí z podujatí ATP Masters Series, ale aj šesť dôkazov o poste koncoročnej jednotky renkingu.

Bývalý líder svetového rebríčka Sampras po zistení krádeže uviedol, že polícia nemá žiadnu stopu a odporučila mu zverejnenie straty, aby sa prípadne ozvala nejaká osoba s informáciami. „Prišiel som o časť mojej histórie a ťažko by sa dala stanoviť nejaká materiálna hodnota. Len dúfam, že všetky tie predmety nie sú už zničené. Práve preto o tom hovorím. Viem, že pravdepodobnosť vypátrania je nepatrná, ale aspoň mám sám pred sebou čisté svedomie. Možno niekto niečo vie. Viac nemôžem urobiť. Myslel som si, že tie veci sú bezpečne pod zámkom a dohľadom kamier. Nepatrím k typom, ktoré potrebujú mať trofeje stále na očiach, ale chcel som ich pre potomkov. Nevideli ma hrať, takže by som bol rád, ak by mali aspoň pamiatku v takejto podobe,“ povedal v zime Sampras pre Mercedes Sun-Star.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM