Webnoviny - Svet

Petrovický chce pomôcť Rige ísť vyššie

WEBNOVINY.SK

RIGA 21. októbra (WEBNOVINY) – Útočník Róbert Petrovický chce pomôcť Dinamu Riga, kam prestúpil v úvode tohto týždňa z Dukly Trenčín, k lepšiemu postaveniu v tabuľke Kontinentálnej hokejovej ligy. Lotyšskému tímu sa zatiaľ v sezóne nedarí podľa predstáv fanúšikov, v tabuľke Západnej konferencie je na 11. mieste so 17 bodmi zo 16 zápasov. Dinamo zatiaľ vyhralo 5 zápasov a deväťkrát odchádzalo z ľadu s prehrou po 60 minútach.

„Aj to je hokej. Jeden zápas sa môže vydariť, ďalší nie. Hlavné je, aby ste sa pozerali dopredu. Musíte tvrdo pracovať, dvíhať sa hore a víťazstvá môžu prísť. Ja osobne spravím všetko pre to, aby sme v mojom novom tíme išli hore,“ povedal v rozhovore pre lotyšský Telegraf Róbert Petrovický.

Čoskoro 36-ročný center podmienky v Rige pozná z rozprávania. Do klubu ho pritiahli aj jeho krajania – tréner Július Šupler a útočník Marcel Hossa. V lotyšskej metropole bol Petrovický predtým už dvakrát. „Július Šupler ma veľmi dobre pozná ešte z čias, keď som robil prvé kroky v profesionálnom hokeji. To bolo už pred osemnástimi rokmi. S Hossom som zasa hral v jednom útoku na MS 2008 v Halifaxe. Verím, že v Rige budeme hrať v jednej trojke. V tejto otázke však bude mať konečné slovo tréner,“ uviedol pre Telegraf Petrovický, ktorý by premiéru v novom drese mohol absolvovať vo štvrtok proti Novosibirsku. Na vlastnej koži by sa tak mohol presvedčiť, či KHL je najlepšia liga v Európe. „Viem, že ľahké to mať nebudem. Informácie o KHL mám z prvej ruky, rozprával som sa o tom s mnohými známymi, ktorí v Rusku nehrajú prvý rok,“ dodal Róbert Petrovický.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM