Webnoviny - Svet

Petržalka bude mať koncom leta novú hokejovú halu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Bratislavská mestská časť Petržalka bude mať na budúci rok novú hokejovú halu. Slávnostným podpisom Memoranda o spolupráci dnes potvrdili spoluúčasť na projekte jej realizácie starosta Petržalky Vladimír Bajan, prezident novovzniknutého HC Petržalka 2010 Lukáš Machala a Martin Pinček, konateľ spoločnosti Builder, s. r. o., ktorá je investorom.

Hala bude v Ovsišti na ulici M. C. Sklodowskej na ploche 6 300 metrov štvorcových. Ako uviedol architekt Pavol Citovický, výška investícií bude 3,5 milióna eur.

Podľa Citovického bude stavebná časť ukončená najneskôr v júni budúceho roka tak, aby bol štadión skolaudovaný a odovzdaný do prevádzky koncom leta 2012. Citovický dodal, že už pracujú na základoch a keďže je stavba skladačkou, termín dokončenia je reálny.

„Vítam každú aktivitu, ktorá deti vytiahne na športoviská. Chceme podporiť aj tento projekt. Som rád, že Petržalka bude mať krytú ľadovú plochu, kde sa bude môcť korčuľovať verejnosť,“ uviedol starosta mestskej časti Bajan.

Ako ďalej povedal, Zadunajsko zatiaľ takýto priestor nemá, preto sa nebojí nedostatku záujmu o nový štadión. Zároveň však dúfa, že tento projekt nebude na petržalskej strane Dunaja ojedinelý. Na štadióne bude priestor aj na iné športy ako hokej a verejné korčuľovanie, keďže ho treba maximálne vyťažiť. Podľa Citovického ročné náklady na prevádzku štadióna budú 500-tisíc eur.

Zimný štadión vyrastie ako súčasť Športového centra zriadeného v spolupráci s telovýchovnou jednotou Polygraf Venglošova futbalová akadémia v areáli základnej školy na ulici M. C. Sklodowskej. Projekt pozostáva z ľadovej plochy s rozmermi Medzinárodnej hokejovej federácie s príslušenstvom a zo šatní a priestorov na športovú prípravu a doplnkové služby, napríklad občerstvenie či relaxačné priestory.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM