Kultúra

Plánované turné Alexandrovcov na Slovensku bude podľa plánu

Napriek tragédii, ktorá zasiahla ruský armádny zbor Alexandrovci koncom minulého roka, ich plánované turné na Slovensku bude podľa plánu.

Ilustračný obrázok k článku Plánované turné Alexandrovcov na Slovensku bude podľa plánu
3
Galéria
Zdroj: ACCESS Production

Ruský armádny súbor Alexandrovci, ktorý má za sebou veľmi náročné obdobie, keď počas leteckého nešťastia koncom minulého roka prišiel o veľkú časť svojich členov svoje slovenské a české turné absolvuje v plánovanom termíne. Jediná zmena sa týka jedného z miest konania.

Súbor chce rozdávať radosť

„Sme silní a my to zvládneme. Súbor žije a bude žiť. My sme Alexandrovci,“ vyhlásil pred niekoľkými dňami počas poslednej rozlúčky so zosnulými hlavný dirigent súboru Nikolaj Kirilov, ktorý počas havárie nebol na palube lietadla. Aj tieto jeho slová utvrdili slovenských fanúšikov, že o koncerty obľúbeného armádneho telesa a ich piesne neprídu.

Naopak, súbor chce aj naďalej rozdávať radosť piesňou a budovať novú históriu. Slováci im poslali jasný odkaz, že stoja pri nich a aj preto už teraz ohlasujú organizátori zmenu jedného z miest. „Koncert Alexandrovcov sa presúva pre veľký záujem zo Zvolena do Banskej Bystrice, kde je vyšší počet miest na sedenie. Zakúpené vstupenky do Zvolena sú platné aj do Banskej Bystrice,“ prezradil organizátor slovenskej časti turné Karol Jagoš z agentúry Trio Production.

Spolu s Alexandrovcami sa na slovenskom turné predstaví aj ľudový súbor Kandráčovci a ako hosť aj Helena Vondráčková.

Termíny koncertov:

24. 5. 2017 – Žilina

25. 5. 2017 – Trenčín

26. 5. 2017 – Prievidza

27. 5. 2017 – 2 x Bratislava

30. 5. 2017 – Košice

31. 5. 2017 – Poprad

1. 6. 2017 – Brezno

2. 6. 2017 – Banská Bystrica

3. 6. 2017 – Nitra

Vstupenky v sieti Ticketportal.

Bratislava24.sk informovala Danka Šoporová z ACCESS Production.

Alexandrovci
3
Galéria
Zdroj: ACCESS Production
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie