Webnoviny - Svet

Po naháňačke našli policajti drogy

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA/SVIDNÍK 11. januára (WEBNOVINY) – Policajti pri bežnej hliadke objavili podozrivé auto aj drogy. V noci z nedele na pondelok spozorovali policajti na parkovisku pri pamätníku Červenej armády vo Svidníku dve odstavené autá. Obe z auta preverili, Škoda Felícia bola v poriadku, ale Volkswagen Passat mal evidenčné číslo, ktoré patrilo ku Škode 120 z Prešovského okresu. V aute nebol vodič ani spolujazdec, hliadka sa preto vzdialila a čakala na ich návrat k vozidlu. Dve ženy sediace vzadu si pre slabé osvetlenie a tmavé sklá nevšimli. Po desiatich minútach prišli k autu dvaja muži, no keď zbadali blížiace sa policajné auto, rýchlo nasadli a prudko vyštartovali smerom na obec Mestisko.

Policajti ich začali prenasledovať so sirénou, no vodič naďalej rýchlo unikal V Mestisku auto zišlo z hlavnej cesty a zabočilo do bočných uličiek. Prázdne a zamknuté ho policajti našli zaparkované pri miestnom kostole. Medzitým dorazili ďalší policajti aj so služobným psom, ktorému sa podarilo zachytiť stopu smerom na obec Stročín, kde sa stopa stočila späť na Mestisko, kde asi po pol kilometri našli policajti 23-ročnú ženu z Čiech z prenasledovaného auta. Pes pokračoval v stope až do Mestiska. Policajti vypátrali 26-ročného vodiča auta z Čiech a 27-ročnú Svidníčanku, ktorá bola tiež v aute. O niekoľko hodín neskôr vypátrali aj posledného spolujazdca z unikajúceho auta, a to 22-ročného muža z Čiech. Vozidlo, v ktorom všetci unikali, patrí vodičovej matke.

U 27-ročnej ženy našli policajti striekačku s tekutou látkou a papierovú skladačku s kryštalickým práškom. Obe látky vykazovali prítomnosť omamných látok, pravdepodobne pervitínu, presne zloženie určí až expertíza. Svidnícki policajti ženu obvinili z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Stíhajú ju na slobode, po potrebných úkonoch prepustili aj zvyšok posádky auta.

Agentúru SITA o tom informoval Daniel Džobanik z prešovskej krajskej polície.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM