Webnoviny - Svet

Po povodniach Generali eviduje zatiaľ 1 230 škôd

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal Lichanec BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) – Generali Slovensko poisťovňa zaznamenala kvôli nepriaznivému počasiu a následným povodniam a záplavám zatiaľ 1 230 nahlásených poistných udalostí s rezervou na poistné plnenia viac ako 1,3 mil. eur. Poisťovňa predpokladá, že sa počet hlásení zo strany klientov zvýši a v týchto dňoch pribudne okolo 2 500 nových poistných udalostí, nakoľko klienti jednak museli počkať kým opadne voda a okrem majetku začnú hlásiť aj škody na autách. „Malé škody Generali Slovensko vypláca najneskôr do piatich dní od nahlásenia škôd a pri veľkých škodách, kde bude potrebné odborné posúdenie statika, poskytuje poisťovňa zálohy,“ uviedla spoločnosť.

Poisťovňa prijala pred víkendom mimoriadne opatrenia. V postihnutých lokalitách posilnila počty likvidátorov a technikov a počas celého víkendu počítala poistné plnenia, aby boli peniaze klientom čo najskôr poslané. Ďalším mimoriadnym opatrením je to, že poisťovňa vyberá zo svojho systému dát v postihnutých oblastiach všetkých poistených klientov, ktorí doteraz nič nenahlásili a aktívne ich kontaktuje, či majú škody, aby sa im mohlo čo najskôr zlikvidovať poistnú udalosť.

Spoločnosť Generali Slovensko pôsobí na trhu od 1. októbra 2008, keď vznikla zlúčením Českej poisťovne-Slovensko a Generali Poisťovne. Súčasťou skupiny Generali PPF boli už od januára 2008. Skupina Generali a PPF totiž podpísali v polovici júla 2007 konečnú verziu zmluvy o spoločnom podniku Generali PPF Holding. Česká poisťovňa-Slovensko pôsobila na slovenskom poistnom trhu od augusta 1993 a Generali Poisťovňa vznikla v roku 1996.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM