Webnoviny - Svet

Počas Noci múzeí bude v Tranve vstup zdarma

WEBNOVINY.SK

Galéria Jána Koniarka Ilustračné foto SITA/Jozef Polešenský TRNAVA 14. mája (WEBNOVINY) – Počas Noci múzeí a galérií otvoria svoje brány pre návštevníkov aj Západoslovenské múzeum a Galéria Jána Koniarka v Trnave. Na všetky podujatia bude vstup zdarma. V hlavnej budove múzea – klariskom kláštore sa program začne v sobotu o 19:00 a potrvá približne do 23:00. Ako prvá bude na programe vernisáž výstavy Trnavské drobnosti. Výstava priblíži históriu Trnavy prostredníctvom predmetov a fotografií zo zbierkového fondu múzea, ktoré patrili konkrétnym ľuďom – obyvateľom mesta. Druhou v poradí bude vernisáž autorskej výstavy textilnej výtvarníčky Evy Cisárovej – Minárikovej Od maľbotkania k textilným objektom. V koncertnej sále múzea budú premietať DVD prezentácie Západoslovenského múzea. V kaviarni na druhom poschodí si návštevníci budú môcť posedieť až do neskorých nočných hodín. O hudobný program sa postará združenie nadšencov Naivný jazz z Bratislavy.

Podujatia v galérii sa začnú v sobotu dopoludnia a potrvajú až do polnoci. Pre deti budú pripravené tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry. Na programe bude premietanie animovaných filmov z festivalu AniFest či prezentácia pásma krátkych poľských dokumentárnych a hraných filmov z Vysokej filmovej a televíznej školy v Lodži. O hudobný zážitok sa postará gitarový recitál Ľudmily Balgavej, zmiešaný trnavský spevácky zbor Vox Aurumque a na záver DJ. Podrobný program je k dispozícii na internetovej stránke galérie www.gjk.sk.

Noc múzeí a galérií sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií, ktorý pripadá na 18. máj. Kultúrne inštitúcie otvárajú svoje brány až do noci dokorán každoročne vždy v sobotu najbližšiu tomuto dátumu. Do Noci múzeí a galérií sa na celom Slovensku zapojí 73 múzeí so svojimi pobočkami, deväť galérií a päť iných kultúrnych inštitúcií.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM