Anton Hrachovský Krimi

Počasie v Tatrách si vyžiadalo zásah záchranárov: Dvoch mužov strhla lavína

Dvanásť horských záchranárov zasahovalo v sobotu 30. decembra podvečer v Nízkych Tatrách. Zachraňovali dvoch lyžiarov, ktorí odtrhli malú lavínu.

Ilustračný obrázok k článku Počasie v Tatrách si vyžiadalo zásah záchranárov: Dvoch mužov strhla lavína
Zdroj: TASR

Dvanásť horských záchranárov zasahovalo v sobotu (30. 12.) podvečer v Nízkych Tatrách. Zachraňovali dvoch lyžiarov, ktorí odtrhli malú lavínu. Obaja utrpeli zranenia.

Otec so synom pod lavínou

Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, otec so synom lyžovali v Derešskom kotle a odtrhli malú lavínu. Tá ich strhla cez skalné prahy niekoľko stoviek metrov. Ostali nezasypaní, ale otec utrpel vážne poranenie dolnej končatiny.

„Záchranárom poskytli GPS súradnice, čo výrazne uľahčilo lokalizáciu. Záchranári poskytli 55-ročnému mužovi zdravotné ošetrenie a následne ho na saniach transportovali na Bielu púť, kde ho odovzdali zdravotným záchranárom na prevoz do nemocnice,“ informuje HZS.

Syn mal poranený hrudník a podozrenie na zlomeninu rebier a takisto ho na saniach transportovali na Bielu púť, kde sa ho ujali zdravotní záchranári. Zásah horských záchranárov urýchlilo aj spustenie lanoviek v Jasnej, vďaka čomu sa priblížili k postihnutým.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM