Počet obetí požiaru v ubytovni v Poľsku stúpol na 21

(WEBNOVINY) - Počet obetí pondelňajšieho požiaru v ubytovni pre bezdomovcov v severopoľskom meste Kamien Pomorski stúpol už na 21.

záruba martin

Rovnaký počet ľudí hospitalizovali so zraneniami, jeden z nich je vo vážnom stave. Najnovší údaj o počte obetí potvrdil hovorca miestnych hasičov Daniel Kowalinski. V čase požiaru bolo v ubytovni ubytovaných 77 ľudí.

„Medzi zranenými sú najmä ľudia, ktorým sa podarilo z horiacej budovy ujsť ešte pred tým, ako na miesto dorazili hasiči,“ uviedol hovorca poľských hasičov Pawel Fratczak. Väčšinu zranených ošetrili v miestnej nemocnici pre zlomeniny, ktoré si spôsobili pri snahe ujsť skokom cez okno z prvého alebo druhého poschodia budovy. Dvoch liečia na popáleniny, medzi nimi je aj osemnásťmesač­né dieťa.

Oheň vypukol v pondelok skoro ráno o 1:00. Hasiči stále prehľadávajú ruiny budovy, zatiaľ neurčili ani dôvod vzniku požiaru. „Oheň sa šíril neuveriteľnou rýchlosťou,“ poznamenal pre televíziu TVN24 Kowalinski. „Hasiči museli chytať deti, ktoré rodičia hádzali z okien horiacej budovy,“ dodal. Podľa obyvateľov ubytovne mohol požiar spôsobiť niekto, kto zaspal so zapálenou cigaretou.

Na miesto tragédie pricestoval aj poľský premiér Donald Tusk. Prezident Lech Kaczynski vyhlásil štátny smútok, ktorý sa začne o polnoci. Aj prezident by mal navštíviť miesto požiaru.

Budovu postavili v 70. rokoch minulého storočia ako ubytovňu pre robotníkov.

SITA_AFP_AP

Tento článok nie je možné komentovať.