Jakub Forgács Hokej

Pod Urpínom barani narazili na Nitru: Na domácom ľade hetrik Hvilu!

Atraktívny duel na banskobystrickom zimáku. Priebežne štvrtí barani skrížili hokejky si Nitranmi, ktorým patrila v tabuľke Tisport ligy druhá priečka.

Ilustračný obrázok k článku Pod Urpínom barani narazili na Nitru: Na domácom ľade hetrik Hvilu!

Prvú šancu mali v 6. minúte domáci, Hvila však zblízka nevyzrel na Trenčana a následne sa neujala ani dorážka Basta. Hosťom sa podarilo ujať vedenia v 12. minúte, keď sa po spolupráci s Blackwaterom presadil strelou po ľade Kutálek. Už o dve minúty Bystričania dokázali odpovedať. Kytnára a Basta síce v čistých príležitostiach vychytal brilantný Trenčan, k odrazenému puku sa však dostal Hvila a nemal problém poslať ho do odkrytej bránky. Tento moment domácich naštartoval, vystupňovali tlak, ale spaľovali jednu šancu za druhou. Naopak, 32 sekúnd pred koncom úvodnej tretiny Macík vyviezol puk spoza domácej bránky a jeho ľahký pokus Bacashihua pustil za svoj chrbát – 1:2.

V 24. minúte zakončil kombinačnú akciu Tománka s Handzušom tretí člen prvej bystrickej útočnej formácie Majdan, ktorý si vychutnal Trenčana. Zakrátko putoval na trestnú lavicu Blackwater a ponúknutú presilovku využili domáci na otočenie skóre. Z trestu útočníka Nitry ukrojil časomer len päť sekúnd, po vyhratom buly Handzuša posunul Sandgren puk na Hvilu stojaceho na modrej a ten prepálil hosťujúceho brankára. V 30. minúte mal vyrovnanie na hokejke Macík, ktorý sa rútil na Bacashihuu, ale svojmu nájazdu nedal gólovú pečať. V 36. minúte nepochodili ani Slovák s Macíkom, ktorí Bacashihuu ohrozili nebezpečnými tečmi.

V 51. minúte už viedli „barani“ rozdielom dvoch gólov. Na 4:2 zvýšil hrdina zápasu Hvila, ktorý strelou z prvej nedal Trenčanovi šancu a zaznamenal hetrik. Nitrania zdvihli hlavy, v 53. minúte sa vrátili do hry kontaktným gólom Slováka, no ich záverečný nápor utlmilo zbytočné vylúčenie Lalibertého. Stavjaňovci tak aj tretíkrát v tejto sezóne odišli z Banskej Bystrice s prehrou, ktorú spečatil v 58. minúte Tománek gólom na konečných 5:3.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

• Góly: 14. Hvila (Bast, Kytnár), 24. Majdan (Handzuš, Tománek), 24. Hvila (Sandgren, Handzuš), 51. Hvila (Kytnár, Šmach), 58. Tománek (Majdan) – 12. Kutálek (Blackwater), 20. Macík, 53. Slovák (Milam, Blackwater)
  • Rozhodovali: Kubuš, Schukies (Nem.) – M. Smrek, Stanzel
  • Vylúčení: 3:4 na 2 min
  • Presilovky: 2:0
  • Oslabenia: 0:0