han Zo zahraničia

Podarilo sa im PORAZIŤ koronavírus? Biden vyhlásil: V USA sa pandémia skončila!

Americký prezident Joe Biden v rozhovore pre americkú televíziu CBS, ktorý bol odvysielaný v nedeľu, uviedol, že pandémia ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch sa skončila.

Ilustračný obrázok k článku Podarilo sa im PORAZIŤ koronavírus? Biden vyhlásil: V USA sa pandémia skončila!
Zdroj: TASR/AP

Keďže v krajine boli do značnej miery odstránené obmedzenia týkajúce sa ochorenia COVID-19 a cestovanie dosahuje predpandemickú úroveň, prezidentove komentáre odzrkadľujú súčasný stav veľkej časti americkej spoločnosti.

„Pandémia sa skončila. Stále máme problém s ochorením COVID-19. Stále na tom veľa pracujeme…, ale pandémia sa skončila,“ povedal Biden v rozhovore pre spravodajskú reláciu CBS „60 minút“, ktorý nahrali minulý týždeň na autosalóne v Detroite.

„Všimnite si, že nikto nemá rúško,“ povedal Biden a ukázal na ľudí okolo. „Zdá sa, že všetci sú v celkom dobrej kondícii. A tak si myslím, že sa to mení,“ dodal.

Prezidentovo vyhlásenie však zaznelo len niekoľko týždňov po tom, čo jeho administratíva požiadala Kongres o miliardy dolárov na financovanie svojich testovacích a očkovacích programov počas potenciálnej jesennej vlny ochorenia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM