Webnoviny - Svet

Podľa Fica Vianoce žiaľ nie sú to, čo bývali

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 24. decembra (WEBNOVINY) – Vianoce žiaľ už podľa premiéra Roberta Fica nie sú to, čo bývali. „Chýba mi vo Vianociach viac toho duchovného. Myslím to smrteľne vážne. Nehovorím o náboženskej filozofii. Hovorím o tom, že buď sa vrátiť k niečomu peknému z minulosti, alebo si treba oddýchnuť,“ uviedol v rozhovore pre agentúru SITA predseda vlády.

Fico sa chystá Vianoce stráviť aj trochu pracovne. „Mám veľmi veľa restov. Ešte ma v niektoré dni dopoludnia čakajú nejaké povinnosti, ale potom by som veľmi rád chodil veľa po lesoch. Je to moja obľúbená vec behávať a chodiť na prechádzky. Chcem si niečo prečítať. Chcem sa trošku otriasť, pretože to, čo bude od januára, bude vážne tempo, budeme musieť byť naň pripravení,“ povedal.

Fico ako dieťa Vianoce vždy trávil v kruhu širokej rodiny a najmä u starého otca. „Tam sa dodržiavali všetky krásne tradície, aké existujú, či už kresťanské alebo ľudového charakteru. Každý má predstavu, ako strávi Vianoce. Niekto dá do toho viac duchovného a snaží sa oddýchnuť si aj psychicky, aj fyzicky. Využije to na oddych a rozmýšľanie o sebe. Iný dá možno prednosť tomu, že s veľkým nákupným košíkom vedie súboj v nákupnom centre. Ďalší má možno rád množstvo jedál pred sebou a pozerá televízor. Ľudí treba rešpektovať. Každý nech si vyberie svoj druh Vianoc, ktorý mu vyhovuje. Hlavne nech je človek spokojný. Horšie je, keď si vyberie druh Vianoc a nie je spokojný,“ povedal Fico.

V obchodoch premiér tento rok nebol, pretože nemá na to čas. „Manželka zabezpečila potrebné veci,“ uviedol. Ale darčeky má nachystané. „Sú to veci, ku ktorým som mal možnosť sa dostať ešte pred dvoma – tromi rokmi, keď som zašiel ešte do obchodu. Mám nejaké zásoby, ktoré využijem. Do obchodov ma nedostane nikto,“ dodal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM