Webnoviny - Svet

Podľa Igora Matoviča je slovenská pravica Titanicom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Konsolidácia slovenskej pravice je úlohou predovšetkým štyroch pravicových strany, ktoré sedia v parlamente, myslí si líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič.

On sám sa za lídra pravice nepovažuje a do jej záchrany sa púšťať nechce. „Nechcel by som sa príliš priznávať k slovenskej pravici. My sme predovšetkým stranou zdravého rozumu,“ povedal pre agentúru SITA.

Volebný výprask si slovenská pravica musí podľa Matoviča vypiť, zároveň nevidí osobnosť, ktorá by sa mala postaviť na jej čelo. „Slovenská pravica mi pripomína skôr Titanic ako vlajkovú loď, a myslím, že nikto sa nehrnie byť kapitánom na Titanicu,“ poznamenal.

Možnosť spustenia záchranárskej akcie v prospech slovenskej pravice Matovič pripustil v prípade, že by sa pravicová vlajka „váľala na zemi“.

Matovič získal mimo kandidátov Smeru-SD najviac preferenčných hlasov, na kandidátke ho zakrúžkovalo vyše 150-tisíc voličov. Až za ním nasleduje šéf Mosta-Híd Béla Bugár a podpredseda KDH Daniel Lipšic.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM