Webnoviny - Svet

Podľa Mojsejovej sloboda na Slovensku zdochla

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Stranu slobodné slovo Nory Mojsejovej, ktorá vznikla transformáciou z Aliancie nového občana (ANO) Pavla Ruska, do predčasných parlamentných volieb povedie jej líderka Nora Mojsejová.

Košická podnikateľka, ktorá rozhodnutie vstúpiť do politiky oznámila minulý mesiac, dnes predstavila kandidátku strany.

“Strana bola zapísaná až predvčerom, dnes úspešne odovzdala kandidátku so 150 kandidátmi,” uviedla na tlačovej besede Mojsejová. Podnikateľka predstavila podpredsedu strany Marka Šteficu, tajomníka Žáka, prvú podpredsedníčku Annu Klobušickú a Michala Pilipa, známeho z televíznej reality šou. Všetci sa do parlamentu pokúsia dostať z prvej desiatky.

Ako Mojsejová zdôraznila, do prvej dvadsiatky sa zmestili aj traja študenti. “Kandidátka je pestrá, žiadne celebrity okrem mňa, keďže ja som najväčšia celebrita na Slovensku,” dodala.

Mojsejová informovala aj o programe, s ktorým by jej strana chcela vo voľbách uspieť. DPH na základné potraviny a na niektoré farmaceutické výrobky by podľa Mojsejovej mala byť nižšia. Šéfka strany chce znižiť odvody a stimulovať slovenských podnikateľov, pretože tí sú podľa jej slov chudáci. Minimálnu mzdu by Mojsejová zvyšovala zo zákona a valorizovala by dôchodky.

Pôjde aj s diablom

Sociálny systém je podľa nej zdeformovaný, v hroznom stave je aj zdravotníctvo a demokracia na Slovensku “zdochla po troch mesiacoch od revolúcie”.

Ako povedala, nevylučuje spoluprácu so žiadnym politickým subjektom. “Ja pôjdem aj s diablom, keď mi splní to, čo chcem ja,” zdôraznila.

Navyše svoju stranu podnikateľka nepovažuje ani za ľavicovú, ani za pravicovú.

“Je to dosť smiešne sa nejako hraniť doľava alebo doprava, lebo sme príliš malá krajina,” doplnila Mojsejová, ktorá je presvedčená, že jej strana sa do parlamentu dostane, čomu má pomôcť aj “tvrdá kampaň”. S tou strana začne v januári prevažne na internete.

“Budem burcovať na internete, budem kritizovať všetko, čo je zlé,” uzavrela. Predčasné voľby sa uskutočnia v sobotu 10. marca 2012, čas na podanie kandidátky majú strany do nedele 11. decembra.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM