Webnoviny - Svet

Podľa OKS pri niektorých veciach kompromis nie je zdravý

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Konzervatívci sa chcú vrátiť do politiky cez Obyčajných ľudí

OKS do parlamentných volieb pôjde, nie je jasné s kým

Po piatich mesiacoch sa poslanec Dostál oholil

František Šebej vystúpil z OKS BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) – Členovia OKS sa bránia obvineniu predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, že nedokážu prijímať zdravé kompromisy v záujme dosiahnutia vyšších cieľov.

„OKS rozlišuje medzi zdravým kompromisom a falošným kompromisníctvom,“ uvádzajú v tlačovom vyhlásení na margo zdôvodnenia, ktoré Bugár použil, keď odmietol opätovnú účasť kandidátov OKS na kandidátke Mosta-Híd.

Občianski konzervatívci pripomínajú, že sa postavili proti zvoleniu predsedu Smeru-SD Roberta Fica za podpredsedu parlamentu, rovnako kritizovali korupčné praktiky pri koaličných aj opozičných politikoch, pri voľbe generálneho prokurátora zaujali principiálny postoj, kritizovali nečinnosť rezortu školstva pri reštarte reformy vzdelávania a pri daňovo-odvodovej reforme sa postavili za živnostníkov a dohodárov.

„Kompromisy v týchto oblastiach nepokladá OKS za zdravý kompromis pre dosiahnutie vyšších cieľov, ale za presadzovanie nízkych straníckych záujmov,“ uzatvára OKS.

Na kandidátke Mosta-Híd sa v roku 2010 do parlamentu vďaka preferenčným hlasom dostali štyria poslanci z OKS: Peter Zajac, Peter Osuský, Ondrej Dostál a František Šebej.

S výnimkou Šebeja ani jeden z nich nepodporil vládu pri hlasovaní o eurovale, čo podľa Bugára vylučuje možnosť, aby sa objavili na kandidátke Mosta-Híd. O tom, že na kandidátke tejto strany sa v roku 2012 neobjavia, Most-Híd oficiálne informoval vo štvrtok 27. októbra. OKS má teraz záujem uchádzať sa o miesta v parlamente na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM