Webnoviny - Svet

Podľa polície sa kolóny na hraniciach skracujú

WEBNOVINY.SK

SVRČINOVEC 7. januára (WEBNOVINY) – Kolóny kamiónov na hraničnom priechode s Českou republikou Mosty u Jablunkova- Svrčinovec spôsobené registráciou mýta sa podľa aktuálnych informácií polície skracujú. Ako pre agentúru SITA uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová, na slovenskej strane je premávka plynulá a kolóny na vstupe sú kratšie ako v uplynulých dňoch. Dopravnú situáciu na obidvoch stranách hraníc monitorujú zmiešané hliadky českej a slovenskej polície.

Na Slovensko sa dostanú len nákladné autá s inštalovanými palubnými jednotkami. Pre zopakovanie ústupku spred dvoch dní nie je podľa Balogovej dôvod. V utorok ráno vpustila polícia na územie SR aj vozidlá bez povinných čítačiek pod podmienkou, že si ich vodiči kúpia na najbližšom predajnom mieste v Žiline. Dôvodom tohto dočasného opatrenia bola podľa polície nezvládnuteľná dopravná situácia na českej strane a výpadok elektronického mýtneho systému. Žilinskí policajti tento krok konzultovali s policajným prezídiom aj so súkromným prevádzkovateľom mýtneho systému.

Mýtna polícia zatiaľ zistila 28 priestupkov

Mýtna polícia počas prvých šiestich dní fungovania systému elektronického mýta pre autá nad 3,5 tony zistila na spoplatnených cestách 28 priestupkov za celkovú sumu 46 340 €. Na tlačovej besede to zverejnil riaditeľ odboru služby Mýtnej polície Erik Dóczi. „Keďže nie všetci priestupcovia si uznali svoju chybu alebo zavinenie, boli sme nútení dva priestupky odstúpiť na príslušný obvodný úrad pre cestnú dopravu a komunikácie," povedal Dóczi. Mýtni policajti okrem toho zadržali šesť osvedčení o evidencii vozidla aj s evidenčným číslom, keďže vodiči nezaplatili stanovené mýto na spoplatnenej ceste. Šiestim vodičom zakázali ďalšiu jazdu s vozidlom, v jednom prípade určili vodičovi jazdu na miesto, kde doteraz stojí.

Mýtna polícia nevedie štatistiku, akej národnosti priestupcovia boli. Zatiaľ nikoho nepredviedli na podanie vysvetlenia ani zistenie totožnosti. Priestupcovia nemali palubné jednotky v aute.

V službe má polícia nepretržite 25 mobilných mýtnych jednotiek, zatiaľ vystriedali 348 ľudí, v prvý deň slúžilo 18 policajtov, v ostatných dňoch to bolo 66 policajtov. Spolu urobili 174 dvanásťho­dinových služieb.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM