Webnoviny - Svet

Podľa Radivojeviča Slovensko na ZOH môže prekvapiť

WEBNOVINY.SK

Branko Radivojevič Foto: SITA

MOSKVA 24. januára (WEBNOVINY) – Podľa slov útočníka Branka Radivojeviča môže Slovensko na olympijskom hokejovom turnaji vo Vancouveri prekvapiť. Hráč Spartaka Moskva nechýba v nominácii trénera Jána Filca na vrchol sezóny. „Ak budú všetci naši hráči v optimálnej forme a brankár nás potiahne, potom môžeme všetkých prekvapiť. Myslím, že šesť alebo sedem mužstiev môže dosiahnuť vo Vancouveri dobrý výsledok. My máme kvalitných hokejistov Gáboríka, Mariána Hossu, Demitru, Cháru, Višňovského. Máme dobrých brankárov. Pre úspech je však potrebné, aby sa aj šťastie naklonilo na našu stranu. Hlavné je dostať sa do štvrťfinále a tam nás čaká jeden zápas, v ktorom je možné čokoľvek. Veľa hráčov po olympiáde asi v reprezentácii skončí, preto bude u nich veľká motivácia,“ povedal v rozhovore pre Sport-Express Radivojevič.

Do slovenskej reprezentácie sa v decembri vrátil po vyše štyroch rokoch útočník Žigmund Pálffy. Turnaj vo Vancouveri by mal byť jeho posledným vrcholným podujatím. „Pálffy bude na ZOH jedným z našich najlepších hráčov. Vie, ako sa dávajú góly, jeho prihrávky sú pastvou pre oči. S pukom dokáže neuveriteľné veci,“ opisuje svojho reprezentačného spoluhráča Radivojevič.

Kým v Spartaku Moskva patrí piešťanský rodák medzi ofenzívnych lídrov, na olympijskom turnaji vo Vancouveri bude mať pravdepodobne v slovenskom tíme iné úlohy. Radivojevičovi je jeho pozícia v reprezentácii jasná a je pripravený hrať aj vo štvrtej formácii. „Jasne chápem, že vo Vancouveri budem mať iné úlohy ako v Spartaku. Hral som desať rokov na užších klziskách, viem, čo sa odo mňa očakáva,“ dodal pre Sport-Express Radivojevič.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM