Webnoviny - Svet

Podľa Rafaja všetci rozprávajú o niečom, čomu nerozumejú

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Šéf poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj sa neobáva sankcií zo strany Európskej komisie, ktoré nám podľa opozície hrozia pre nomináciu Igora Štefanova na post ministra výstavby. „Opozícia sa chce už popredu tešiť z toho, že Slovensko nedostane peniaze,“ vyhlásil v diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O päť minút dvanásť. Podľa neho by „opozičníkom“ vyhovovalo, keby koalícia nebola v čerpaní eurofondov úspešná – a preto o tom hovorí.

„Kádrovanie ako za minulého režimu sa mi nepáči,“ vyhlásil Rafaj na margo snahy opozície o odvolanie novovymenovaného šéfa rezortu výstavby Štefanova. „Chcú ho odvolávať za to, že rozumie problematike,“ vyhlásil Rafaj. Reagoval tak na slová podpredsedu KDH Daniela Lipšica, podľa ktorého je dôvodom priama zaangažovanosť Štefanova v tzv. nástenkovom tendri, pre ktorý prišiel o ministerské kreslo Marián Janušek. Podľa neho všetci rozprávajú o niečom, čomu nerozumejú. „Zdá sa, že jediní, ktorí tomuto tendru rozumejú, sú pán Janušek, Štefanov a Slota,“ zhodnotil Lipšic. Ako zdôraznil, výber zhotoviteľa v spomínanom tendri bol škandalózny.

Národniari nevidia problém v tendri, ale v šéfovi Úradu pre verejné obstarávanie, nominantovi SMK Bélovi Angyalovi, ktorý podľa Rafaja nález v prípade nástenkového tendra interpretoval jednostranne. Podľa šéfa ÚVO bol totiž porušený zákon, čo však, ako tvrdí Rafaj, v písomnom stanovisku nie je uvedené. „Ja chápem, že úrad sídli na Dunajskej ulici, ale riadiť ho ako keby z Dunajskej Stredy je nezodpovedné,“ okomentoval. Ako vyhlásil, podľa jeho informácií existujú na Angyala štyri podania trestného charakteru – a teda nemá na tomto poste čo robiť.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie