Správy

Podľa Sakovej by nový šéf Policajného zboru mohol byť známy v prvom polroku 2019

Nový policajný prezident by mohol byť známy v prvom polroku 2019. Taký je predpoklad ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD), ktorá navrhuje, aby nové pravidlá výberu šéfa polície boli účinné od 1. januára. O post by sa mohol uchádzať aj súčasný šéf polície Milan Lučanský.

Ilustračný obrázok k článku Podľa Sakovej by nový šéf Policajného zboru mohol byť známy v prvom polroku 2019
Zdroj: TASR

Ministerka potvrdila, že sa snažia, aby účinnosť zákona o Policajnom zbore bola od 1. januára 2019. „Následne potom sa budeme snažiť v čo najrýchlejšom období vypublikovať jednotlivé podmienky pre uchádzačov,“ povedala Saková, ktorá zároveň dúfa, že v priebehu prvého polroka budú schopní menovať nového policajného prezidenta.

Potvrdila, že súčasný policajný prezident bude môcť kandidovať, avšak nevie, či tak spraví. Podľa nej je to skôr otázka na neho.

Lučanský nahradil vo funkcii Tibora Gašpara, šéfom Policajného zboru sa stal od 1. júna. Odchod najdlhšie slúžiaceho šéfa polície Gašpara súvisel s dianím po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, v dôsledku ktorej skončil premiér Robert Fico (Smer-SD) a minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). Výmenu na čele polície žiadali ľudia na námestiach aj opozícia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM