Webnoviny - Svet

Podľa Schlecka na TdF rozhodne štvrtková etapa

WEBNOVINY.SK

Andy Schleck Foto: SITA/AP PAU 20. júla (WEBNOVINY, Mediafax) – Luxemburský cyklista Andy Schleck je presvedčený, že o víťazovi Tour de France 2010 sa rozhodne vo štvrtkovej 17. etape s výjazdom do výšky 2115 metrov nad morom na Col du Tourmalet, čo je najvyšší bod celej súťaže. Túto etapu považujú odborníci za kráľovskú a je zároveň poslednou horskou v tomto ročníku TdF.

„Myslím si, že o víťazovi sa rozhodne v stúpaní na Tourmalet. Kto bude hore prvý, vyhrá celé preteky. Medzi mnou a Albertom Contadorom je rozdiel osem sekúnd, ale to v cyklistike nič neznamená. Bude to ešte veľká bitka,“ vyhlásil hlavný konkurent Španiela Alberta Contadora v ceste za jeho tretím víťazstvom na Tour de France. Odborníci považujú Schlecka v horských etapách za rovnako kvalitného ako je Contador, Luxemburčanove rezervy však vidia predovšetkým v časovkách. V kuloároch sa už uvažuje o tom, aký náskok bude potrebovať Schleck pred sobotňajšou časovkou na 52 km z Bordeaux do Pauillacu, aby mal šancu na celkový triumf. V aktuálnom poradí Tour vedie Contador, keď v pondelňajšej etape vzal práve Schleckovi žlté tričko vedúceho pretekára.

„Aj v časovke mám z neho obavy. Vyhral ju na majstrovstvách Luxemburska, čo dokazuje, že sa v tomto smere veľmi zlepšil,“ vyhlásil Alberto Contador, ktorý pred rokom vyhral Tour de France pred Schleckom o jedinú sekundu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM