Webnoviny - Svet

Podporte neziskovú organizáciu Plamienok cez darcovskú SMS

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 6. septembra (WBN/PR) – Každá smska v hodnote 1 eura pomôže neziskovej organizácii Plamienok získať finančné prostriedky na nákup auta, ktoré bude využívať odborný tím na návštevy nevyliečiteľne chorých detí v ich domovoch.

Väčšina detí, ktorým osud nadelil nevyliečiteľnú chorobu, sníva na nemocničnej posteli rovnaký sen: vrátiť sa domov, do svojej detskej izby, mať každý deň pri sebe nielen jedného z rodičov, ale oboch, aj súrodencov, kamarátov, spolužiakov, všetky svoje knižky, hračky, milé drobnosti. Takéto želanie je však splniteľné len vtedy, keď rodičia majú istotu, že dieťa nebude trpieť a v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu dostane potrebnú odbornú starostlivosť.

Takýmto ostrovom v mori beznádeje sú pracovníci neziskovej organizácie PLAMIENOK, ktorí sú chorým deťom a ich rodinám k dispozícii 24 hodín denne. Lekár, zdravotná sestra, psychológ a sociálny pracovník cestujú denne za deťmi domov až do okruhu 200 km od Bratislavy. Všetky služby sú bezplatné, od zapožičania špeciálnych prístrojov cez lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť, až po špecializované sociálne poradenstvo a psychologickú podporu v období smútenia. Návštevy sú plánované, avšak nestály zdravotný a psychický stav detí si vyžaduje aj urgentné výjazdy do rodín. Často sa stáva, že lekár so zdravotnou sestričkou cestujú za pacientom aj uprostred noci. Čas však nezohráva žiadnu úlohu. Hlavnou zásadou práce Plamienka je poskytnúť odbornú pomoc a ľudskú prítomnosť, keď to choré dieťa a jeho rodina potrebuje.

Nové auto umožní zdravotníckemu personálu cestovať za rodinami rýchlejšie, častejšie a bezpečnejšie.

Odošlite SMS správu v tvare: DMS PLAMIENOK na číslo 877 (platí u všetkých zapojených mobilných operátorov). Na základe odoslanej SMS správy obdržíte potvrdenie o poskytnutí daru vo výške 1 Euro. Informácie o množstve zaslaných DMS na projekt „Plamienok deťom„ budú priebežne aktualizované na web stránke www.darcovskasms.sk.

Viac informácii získate na www.plamienok.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM