Webnoviny - Svet

Podvodníci sa vydávali za príbuzných a okradli dôchodkyne

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto. SITA/Viktor ZamborskýBRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) – Neznámi podvodníci v Žiline pripravili dve staršie ženy o úspory vo výške viac ako tritisíc eur. Pri pokuse okradnúť aj tretiu dôchodkyňu už neuspeli.

Agentúru SITA o tom informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová. V pondelok 30. mája sa obeťami podvodníkov stali v Žiline dve ženy vo veku 93 a 79 rokov.

V oboch prípadoch sa ženám telefonicky ohlásil muž, ktorý sa predstavil ako príbuzný, u žien vzbudil dojem, že telefonujú so skutočným príbuzným a následne sa spýtal, koľko majú doma peňazí. Telefonujúci požadoval hotovosť, ktorú súrne potrebuje pod zámienkou kúpy vozidla, za ktoré už mal zaplatiť zálohu. Ženám povedal, že pre peniaze pošle kolegu alebo kamaráta. „V týchto dvoch prípadoch prišli staršie ženy o úspory vo výške 2 150 eur a 1000 eur,“ hovorí Balogová.

Inak postupovala tretia vytipovaná a telefonicky oslovená 78-ročná pani. Postup neznámeho podvodníka bol rovnaký. Predstavil sa ako vnuk a požadoval peniaze na kúpu auta pre svojich rodičov. Pre peniaze mal tiež poslať svojho kamaráta. Pani si po ukončení telefonátu informácie overila, zavolala dcére. Keď muž opäť zavolal, oznámila mu, že mu žiadne peniaze nedá a telefón zložila. Vzápätí dôchodkyňa kontaktovala políciu.

„Polícia preto odporúča starším občanom, ktorí žijú osamotene, aby boli obozretní, opatrní a nenechali podvodníkmi zneužiť svoju dôveru a ochotu pomôcť. V prípade, že sa na nich nakontaktuje neznáma osoba, ktorá sa predstaví ako príbuzný, je potrebné si túto skutočnosť overiť,“ dodáva Balogová.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie