Webnoviny - Svet

Pohodu čaká tropický deň, večer opäť búrky

WEBNOVINY.SK

TRENČÍN 7. júla (WEBNOVINY) – Na festivale Pohoda, ktorý sa od štvrtka popoludnia koná na trenčianskom letisku, by malo aj v sobotu prevládať tropické počasie s teplotami do 35 stupňov Celzia.

O 10:00 teplota na letisku presiahla 27 stupňov Celzia, o čom agentúru SITA informoval pracovník Slovenského hydrometeorolo­gického úradu (SHMÚ).

„Dopoludnia bude jasno až polojasno, popoludní bude dochádzať k hromadeniu kopovitej oblačnosti, z ktorej sa dajú očakávať búrky. Šanca je veľká, okolo osemdesiat percent,“ uviedol pracovník SHMÚ.

Búrku zažili návštevníci Pohody už v piatok večer počas vystúpenia amerického muzikanta Aloeho Blacka. Organizátori pre ňu z bezpečnostných dôvodov festival prerušili, pričom po búrke sa pokračovalo s mierne pozmeneným programom. Žiadne koncerty ale rušiť nemuseli.

Obrazom: Druhý deň na Pohode

Celkovo ošetrili 593 ľudí

Lekári počas piatku na festivale Pohoda ošetrili 405 pacientov. Opäť dominovali úpaly. „Prevažovali priame účinky slnečného žiarenia na ľudský organizmus, dehydratácia a v niektorých prípadoch aj nadmerné požívanie alkoholu. Žiadne vážne úrazy či závažný kritický stav sme nezaznamenali,“ informoval hlavný lekár festivalu Jaroslav Vidan.

Doteraz na Pohode ošetrili 593 ľudí, ďalším 380 návštevníkom zdravotníci ani nevypisovali zdravotnú správu.

„Boli to napríklad rôzne natretia masťou, teda išlo o úplne ľahké nezávažné stavy. Pre nás to boli vlastne úkony, aby sme ľuďom spríjemnili pobyt na festivale,“ uviedol Vidan.

Kým vo štvrtok ošetrili na Pohode menej ľudí ako po minulé roky, piatkové čísla už zodpovedali festivalovému priemeru. Vidan očakáva, že počet zraneným vzrastie práve v dnešnú noc, ktorou sa festival pre tento rok skončí.

Obrazom: Prvý deň festivalu Pohoda

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM