Webnoviny - Svet

Polakovič sa dohodol na dočasnej spolupráci s Interom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Najlepší strelec minulého ročníka slovenskej basketbalovej extraligy Vincent Polakovič sa vrátil späť do Interu Bratislava. Dvadsaťpäťročný pivot bol na skúške v španielskom tíme Fundación Adepal Alcázar de San Juan, ale jeho angažmán v krajine úradujúcich majstrov Európy nevyšiel.

„V San Juane sa im zranil dôležitý podkošový hráč a funkcionári hľadali za neho náhradu. Boli sme tam na skúške viacerí legionári a vedenie napokon neangažovalo mňa, ale vybralo si niekoho iného. Pôsobenie v Španielsku mi skomplikovalo zranenie palca na pravej ruke, ktoré som si privodil hneď počas prvého tréningu. Znemožnilo mi hrať v optimálnej forme počas môjho krátkeho pobytu v tíme,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Vincent Polakovič.

„Dočasne som sa vrátil späť do Interu. Ešte stále si hľadám angažmán v zahraničí. Kým sa mi to podarí, rád pomôžem Interu, keďže som tu pôsobil aj v minulosti a mám na tento klub dobré spomienky,“ pokračoval Polakovič, ktorý je momentálne bez profesionálnej zmluvy, ale nič mu nebráni v tom, aby za mužstvo z Pasienkov odohral niekoľko zápasov.

„Mám s Interom dohodu. Trénujem s družstvom a odohrám s ním niekoľko stretnutí v extralige. V prípade zaujímavej ponuky zo zahraničia ma klub bez problémov uvoľní. Nastúpim už v stredajšom dueli vo Svite. Je mi jedno, v ktorej zahraničnej súťaži budem hrávať. Dúfam len, že pri hľadaní nového pôsobiska nájdem kvalitného trénera a dobrú partiu hráčov,“ dodal na záver člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie. Vincent Polakovič v minulej sezóne nastrieľal v priemere 23 bodov a doskočil viac než 5 lôpt na jeden zápas.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM