Webnoviny - Svet

Policajná akadémia vylúčila uchádzačov s falošnými testami

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) – Akadémia Policajného zboru definitívne rozhodla o vylúčení 29 podvodne prijatých uchádzačov.

Informovala o tom spravodajská TA3. Po škandále s prijímačkami obvinili troch funkcionárov akadémie, vrátane rektora Václava Krajníka. Akademický senát ho už odvolal a v najbližších dňoch ho vyhodia aj z policajného zbo­ru.

Tento rok na Akadémiu PZ prijali až štvrtinu uchádzačov bez toho, aby ukázali svoje vedomosti, pripomenula TA3.

Ich pôvodné testy vymenili za tie so správnymi odpoveďami. Teraz je jasné, že z týchto študentov policajti nebudú. „Tých 29 uchádzačov, kde sú preukázané určité skutočnosti, tak tí teda nebudú prijatí a budú prijatí tí, ktorí dosiahli ďalšie výsledky v poradí v rámci bodového hodnotenia,“ povedal pre TA3 zastupujúci rektor Akadémie PZ Ľuboš Wäldl.

Akadémia im začne v najbližších dňoch rozosielať potvrdenia o prijatí. Podľa vedenia školy sa zatiaľ nikto z uchádzačov nedožadoval nových prijímačiek. „Takéto odozvy v súčasnosti neevidujeme,“ dodal Wäldl.

Školu zatiaľ riadi prorektor, až kým senát nezvolí nového rektora. TA3 upozornila, že na webovej stránke školy sa stále uvádza, že na jej čele stojí odvolaný Krajník. Ten je okrem manipulácie s prijímačkami obvinený aj z korupcie. Od dvoch uchádzačov mal prijať úplatok päťtisíc eur.

Okrem akadémie skončil aj v policajnom zbore. „V súčasnosti sa vykonávajú posledné administratívne úkony, súvisiace s prepustením zo služobného pomeru,“ potvrdila hovorkyňa ministerstva vnútra Lucia Garajová.

Krajník je podľa informácii TA3 stále v nemocnici – počas výsluchu mal totiž prekonať ľahkú mozgovú príhodu. Aj keď sa pred vyšetrovateľom k podvodom priznal, neskôr všetko poprel. (SITA, jc;pu),201207210072

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM