Webnoviny - Svet

Policajti odhalili v objekte bývalej píly výrobňu cigariet

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA 23. marca (WEBNOVINY) – Nelegálnu výrobňu cigariet odhalili colníci Kriminálneho úradu finančnej správy v obci Horný Bar v Dunajskostredskom okrese.

Obvinili sedem Bulharov. V priestoroch bývalej píly našli okrem výrobnej linky a plničky cez 5,5 milióna kusov červených „marlboriek“ zabalených v 277 115 spo­trebiteľských baleniach bez kontrolných známok. Ako informovala vedúca komunikačného oddelenia Finančného riaditeľstva SR Miroslava Slemenská, okrem toho objavili aj približne 6 100 kg narezaného tabaku, z ktorého by sa dalo vyrobiť najmenej 6 100 000 cigariet.

Zaistili aj obaly spotrebiteľských balení modrých a červených cigariet Memphis a ďalšie komponenty, ako tabakové filtre, cigaretový papier, fólie či lepidlo. Daňový únik na spotrebnej dani z vyrobených cigariet vyčíslili na 512 663 eur a škody na spotrebnej dani z tabaku na 408 456 eur.

Vyšetrovateľ finančnej správy z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru obvinil sedem Bulharov, ktorí v tom čase boli na mieste. Momentálne sú v policajnej cele. Prípad je prípad v štádiu vyšetrovania.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM