Webnoviny - Svet

Polícia chytila najväčšieho dílera heroínu v Bratislave

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Polícia chytila veľkú rybu – zadržala a obvinila hlavného organizátora predaja fentanylu a heroínu v Bratislavskom kraji, Bujara S., pôvodom z Macedónska, a jeho pomocníka Jozefa V.

Okrem drogovej trestnej činnosti čelia aj obvineniu z trestného činu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. „Pri ich zadržiavaní a domových prehliadkach polícia zaistila väčší arzenál zbraní,“ vysvetlila hovorkyňa prezídia PZ SR Denisa Baloghová.

Ešte v auguste tohto roku skončili vo vyšetrovacej väzbe pre drogovú trestnú činnosť dvaja muži, ktorí vyrábali fentanyl. Je to pomerne nová droga, ktorá v poslednej dobe na čiernom trhu nahrádza heroín. Vtedy polícia zaistila kompletnú výrobňu a 4,3 kilogramu fentanylu v hodnote 240-tisíc eur.

„Polícia však ďalej pracovala, aby sa spravodlivosti nevyhol ani organizátor drogovej trestnej činnosti, ktorý cez svojich ľudí zásoboval nielen Bratislavský kraj, ale celé západné a južné Slovensko,“ konštatovala Baloghová. Policajné informácie nasvedčovali, že pravdepodobným organizátorom je 49-ročný Bujar S. Významnú pomoc pri distribúcii a výrobe drogy fentanyl a heroínu mu podľa polície zabezpečoval 49-ročný Jozef V. z Bratislavy. „Každý z nich plnil vopred určené úlohy potrebné pre organizovanie výroby a ďalšej distribúcie drog“.

Polícia spravila 11 prehliadok

Počas nich zaistili jednu útočnú pušku, tri samopaly, jednu samonabíjaciu pištoľ, slzotvorný granát, dve tritonové náložky, ktoré sa používajú v ozbrojených silách. Našli aj hotovosť vo výške 20-tisíc eur, 16 jednorazových dávok marihuany a približne 10 kilogramov kryštalickej látky s obsahom paracetamolu, ktorý sa používa na riedenie drog.

Expertízne skúmanie potvrdilo, že niektoré zbrane sú podľa zákona zakázané, to znamená, že podliehajú povoľovaciemu konaniu.

Na základe získaných dôkazov vyšetrovateľ obvinil Bujara S. a Jozefa V. z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

V prípade dokázania viny im hrozí až 15-ročné väzenie. Na návrh vyšetrovateľa a prokurátora vzal súd oboch mužov do vyšetrovacej väzby.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM