Júlia Vargová Krimi Futbal

Polícia hodnotí zápas s Plovdivom: Predviedli 7 osôb, pomohli budúcim rodičom

Policajti po incidente v centre mesta predviedli šesť Bulharov a jedného domáceho fanúšika. Futbal nakoniec pomohol aj budúcim rodičom, ktorí sa ponáhľali do nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Polícia hodnotí zápas s Plovdivom: Predviedli 7 osôb, pomohli budúcim rodičom
Zdroj: TASR

Ako informuje Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave, polícia bola v súvislosti s futbalovým zápasom medzi mužstvami FC Spartak Trnava a PFC Lokomotiv Plovdiv v uliciach mesta už od rána. Policajti priebežne monitorovali situáciu nielen v samotnom meste, ale aj vykonávali doprovody prichádzajúcim fanúšikom hosťujúceho mužstva. „Zápas nebol označený ako rizikový, ale v zmysle zákona o športových podujatiach išiel v tzv. osobitnom režime. V uliciach Trnavy bolo v poobedných hodinách nasadených približne 400 policajtov, ktorí boli pripravení v prípade potreby okamžite zasiahnuť,“ uvádza Linkešová.

Podľa informácií z polície došlo v centre mesta približne o 18:30 medzi fanúšikmi k vzájomnej provokácii. Osoby po sebe začali pohadzovať predmety a slovne sa napádať.

„Policajti predviedli po incidente 7 osôb, 6 Bulharov a jedného domáceho fanúšika z okr. Trnava. Všetky osoby sa dopustili priestupku diváckeho násilia, za čo im policajti uložili pokuty v zmysle zákona. Policajné jednotky zostali aj po tomto incidente stále v uliciach a situáciu monitorovali. K narušeniu verejného poriadku až do skončenia opatrení už nedošlo,“ ozrejmila hovorkyňa.

Na základe bezpečnostnej situácie bola Kollárova ulica uzatvorená, policajti však spravili výnimku. „Chcel by som veľmi pekne poďakovať polícii za to že má pustili s tehotnou priateľkou do nemocnice cez uzavretú ulicu kvôli futbalovému zápasu. Veľmi pomohli nakoľko Trnavu až tak dobre nepoznám. Ďakujem za pomoc a hlavne prístup s akým to riešili,“ poďakoval sa Laco.

Foto: ilustračné

Pozrite si aj fotografie zo zápasu FC Spartak Trnava – Lokomotiv Plovdiv. Trnavskí futbalisti síce do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020 nepostúpili, no podľa trénera predviedli kvalitu a bojovný výkon na vysokej úrovni pred výborným publikom.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Spartak Trnava – Lokomotiv Plovdiv 3:1 (1:0)
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM