Webnoviny - Svet

Polícia nie je spokojná s vývojom na cestách

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) – Posledné dva týždne so sebou priniesli množstvo tragických nehôd na cestách a traumatizovali verejnú mienku.

“Nie sme spokojní s takýmto vývojom,” vyhlásil na tlačovej besede viceprezident Prezídia Policajného zboru Ľubomír Ábel.

Ako dnes policajný viceprezident uviedol, od 17. októbra do 30. októbra sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka stalo menej dopravných nehôd, menej bolo tiež ľahko zranených osôb. Stúpol však počet ťažko zranených a usmrtených.

Najkritickejší deň z tohto uhla pohľadu bol podľa Ábela 24. október, keď na cestách zomrelo až sedem osôb. Najčastejšou príčinou nehôd bolo nedodržiavanie fixne stanovenej rýchlosti, problémom naďalej ostáva aj alkohol za volantom.

Polícia sa preto v najbližšom čase zameria najmä na dodržiavanie rýchlosti. “Tomuto budeme venovať maximálnu pozornosť,” hovorí Ábel. Na nehodových úsekoch budú policajti rýchlosť kontrolovať nepretržite. Polícia zvýši dôraz tiež na kontrolu požívania alkoholu, dodal viceprezident s tým, že vodiči pod vplyvom alkoholu stále spôsobujú množstvo priestupkov.

Podľa Ábela tiež nehody vznikajú z často nepochopiteľných príčin. Ako príklad uviedol situáciu, keď vodič zíde s autom z rovnej cesty a narazí do stromu. Nehodu podľa jeho slov môže spôsobiť telefonovanie za volantom, ale aj vodičky – matky, ktoré sa počas jazdy venujú svojmu dieťaťu a otáčajú sa k nemu.

Osobitnú pozornosť bude polícia venovať chodcom a cyklistom. Počas deviatich mesiacov tohto roka ich na našich cestách umrelo 36, čo je menej ako za rovnaké obdobie roku 2010. Za posledné dva týždne bolo na cestách usmrtených šesť chodcov. Polícia preto chce pokračovať v rôznych preventívnych akciách, chodcov bude upozorňovať, varovať a bude im rozdávať reflexné prvky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM