Aktualizované Krimi

Polícia o hromadnej nehode na D1: Kedy bude diaľnica prejazdná?

Na frekventovanom ťahu na východnom Slovensku odstraňujú záchranné zložky nehodu 18 osobných áut, autobusu a dodávky. Cesta je stále neprejazdná.

Ilustračný obrázok k článku Polícia o hromadnej nehode na D1: Kedy bude diaľnica prejazdná?
Zdroj: Prezídium HaZZ

Diaľnicu D1 pri Spišskom Štvrtku v smere na Poprad, kde sa v dopoludňajších hodinách stala hromadná dopravná nehoda, by mali sprejazdniť približne do 16. hodiny. Informoval o tom krajský policajný hovorca z Prešova Igor Pavlik s tým, že za doposiaľ nezistených okolností tam došlo k zrážke 18 osobných motorových vozidiel, autobusu a dodávky.

O nehode sme vás informovali tu: Hromadná nehoda na D1: Polícia diaľnicu uzavrela, FOTO

,,Nehoda sa stala okolo 10. hodiny, alkohol bol u všetkých vodičov negatívny. Po hromadnej havárii polícia zadokumentovala sedem škodových udalostí a tri dopravné nehody," uviedol hovorca. Dodal, že na jednotlivých vozidlách vznikla škoda v predbežnej výške takmer 35 000 eur.

Podľa hasičov sa na mieste ľahko zranili dve osoby. Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) doplnila, že v čase nehody sa vo vozidlách nachádzalo celkom 41 účastníkov. ,,Na miesto udalosti bol vyslaný aj evakuačný autobus HaZZ, v ktorom účastníci nehody nájdu dočasne svoje útočisko. Na mieste zasahujú príslušníci z Levoče, Popradu, Beharoviec, Prešova a z Vysokých Tatier," uviedla.

AKTUALIZOVANÉ: Ako po 16:00 hodine informovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove, diaľnica D1 od Spišského Štvrtka smerom na Poprad je už prejadzná.

FOTO: Hromadná nehoda na D1 na východe
26
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM