Webnoviny - Svet

Polícia o streľbe na Šufliarskeho nevie

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APBRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Aj keď riaditeľ odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky tento týždeň hovoril o streľbe na jeho auto, v policajnom spise nie je o streľbe ani zmienka. Uviedla to dnes Televízia Markíza v Televíznych novinách. Prokurátori Dobroslav Trnka a Peter Šufliarsky informovali tento týždeň o tom, že minulý rok neznámi páchatelia strieľali na autá ich rodinných príslušníkov.

Prípad Šufliarskeho sa stal vlani na parkovisku za Krajskou prokuratúrou v Bratislave. „Bolo poškodené zadné sklo v dôsledku strely a nebola to strela deväť milimetrová, ale kaliber 22. Bolo to zistené kriminalisticko-expertíznym ústavom v Bratislave,“ povedal na tlačovej konferencii Šufliarsky.

Polícia trestné stíhanie vo veci prerušila, pretože zatiaľ nenašli páchateľa. Keď sa TV Markíza informovala o prípade na polícii, od hovorkyne Petry Hráškovej dostala nasledovnú odpoveď: „V tomto prípade doposiaľ neznámy páchateľ nezisteným predmetom a spôsobom poškodil zadné okno osobného motorového vozidla.“ O zbrani a streľbe nie je v spise ani zmienka.

Podľa TV Markíza vyšetrovanie najprv išlo po iných páchateľoch a inej zbrani. Okolo auta sa totiž nachádzalo viacero skál, ktoré tam pravdepodobne nahádzali deti z neďalekého ihriska základnej školy. Šufliarsky je momentálne na dovolenke, a tak zatiaľ nevysvetlil, prečo polícia hovorí o nezistenom predmete, keď má údajne v rukách expertízu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM