Webnoviny - Svet

Polícia pátra po neznámom zlodejovi a 60-ročnej Matilde

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA/PREŠOV 9. decembra (WEBNOVINY) – Polícia prosí verejnosť o pomoc pri pátraní po neznámom páchateľovi, ktorý sa v noci z utorka na stredu vlámal do rodinného domu v Poprade.

Ako agentúru SITA informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, muž rozbil sklo na vchodových dverách domu, otvoril si a vošiel dnu. Ukradol kameru, mobilné telefóny, hodinky, notebook, osobné doklady, platobné karty a rôzny alkohol. Krádežou spôsobil škodu približne štyritisíc eur.

Majitelia zlodeja pristihli pri krádeži, ale podarilo sa mu ujsť. Podľa ich popisu to bol približne 40-ročný muž rómskeho pôvodu, vysoký 175 cm. Mal fúzy a kratšie čierne vlasy. Mal oblečený dlhý čierny kabát pod kolená, svetlú košeľu, svetlomodré rifle a čierne topánky. V tú noc ho zachytila kamera na jednej z popradských čerpacích staníc.

Akékoľvek informácie o neznámom mužovi možno podať osobne na ktoromkoľvek obvodnom oddelení Policajného zboru alebo na telefónnom čísle 158.

Polícia prosí o pomoc pri hľadaní 60-ročnej ženy

Polícia prosí verejnosť o pomoc pri pátraní po 60-ročnej Matilde Mirgovej zo Starej Ľubovne. Ako pre agentúru SITA uviedol prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, žena je nezvestná od 26. novembra, keď odišla z domu na ošetrenie do nemocnice v Starej Ľubovni a odvtedy o sebe nepodala žiadnu správu.

Matilda Mirgová je vysoká 160 cm, zavalitej postavy. Má zelené oči a čierne vlasy po ramená. Trpí miernou duševnou retardáciou, veľmi slabo počuje a rozpráva len po rómsky. Má kolísavú chôdzu s telom nachýleným dopredu. Naposledy mala oblečené modré tepláky, bielu sukňu a čiernu koženú bundu do pása. Na ľavej ruke pri prste má vytetované písmeno A.

Akékoľvek informácie o nezvestnej možno podať osobne na oddelení pátrania Okresného riaditeľstva PZ v Starej Ľubovni, na telefónne číslo 0961 833 371 alebo na bezplatné číslo 158.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM