Rastislav Búgel Zo Slovenska

Polícia plánuje testovať ďalšie odevné kamery: Slúžiť majú na záznam zákrokov mužov zákona

Polícia plánuje naďalej testovať osobné bezpečnostné kamery pre strážcov zákona. Povedal to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ilustračný obrázok k článku Polícia plánuje testovať ďalšie odevné kamery: Slúžiť majú na záznam zákrokov mužov zákona
Zdroj: TASR

Policajný prezident Tibor Gašpar pred rokom informoval, že policajti by v budúcnosti mohli byť vybavení odevnými kamerami, ktorými by si zaznamenávali svoje zákroky. Policajné hliadky však kamery stále nemajú.

„Vzhľadom na súčasné výsledky testovacej prevádzky osobných bezpečnostných kamier naďalej pokračuje analýza na trhu dostupných možností s bezpečnostnými zbormi krajín Európskej únie. Za účelom nastavenia vyhovujúcej technickej špecifikácie osobných bezpečnostných kamier a najvhodnejšieho systému ich zavádzania do výkonu služby príslušníkov Policajného zboru je v pláne po získaní ďalších vzoriek realizovať opakované skúšky telových kamier určených pre bezpečnostné zložky,“ uviedol Slivka.

Gašpar pred rokom okrem iného uviedol, že kamery niečo stoja, treba ich nakúpiť v istých počtoch a taktiež treba počítať s tým, že záznamy bude potrebné isté obdobie archivovať. „Chceme vybaviť do budúcna policajtov odevnými kamerami. Nie je to otázka legislatívy, vyhotovovať obrazové a zvukové záznamy pri výkone služby je možné, je to skôr otázka technická a technologická,“ povedal vtedy Gašpar.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM