Webnoviny - Svet

Polícia prekazila veľký kokaínový biznis

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Významného dílera kokaínu a jeho pomocníka zadržali policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v spolupráci s košickými kolegami.

Pri úspešnej akcii v Košiciach sa podarilo zabrániť distribúcii 180 gramov kokaínu, ktorého hodnota na čiernom trhu je viac ako 13-tisíc eur.

Holanďan Najibullah prihlásený na pobyt v Slovenskej republike a jeho „pravá ruka“ Milan z Revúcej skončili v pondelok po rozhodnutí súdu vo vyšetrovacej väzbe. Obaja čelia obvineniu z drogovej trestnej činnosti. Hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Muži boli v minulosti už viackrát súdne trestaní, informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Policajti na prípade pracovali dlhší čas

Podľa policajných informácií Najibullah H. doviezol z Holandska na naše územie najmenej 180 gramov kokaínu. Ukrýval ich na rôznych miestach na našom území.

Spolu s Milanom A. z Revúcej sa dohodli, že ho predajú a našli kupca. Obchod s kokaínom sa mal uskutočniť na parkovisku pred hotelom v Košiciach.

Starostlivo sa vopred pripravili. Kokaín zabalili do vajíčok po 10 gramov. Všetko bolo do detailov dohodnuté, vyzeralo to, že sa obchod podarí a nič im nebude brániť, aby prišli k peniazom.

Netušili, že celú situáciu monitorujú policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odboru Východ a Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Pri predaji drogy okamžite zasiahli, pri prehliadke osôb a auta zaistili predmet obchodu, vajíčka s bielou látkou.

Predbežná skúška potvrdila, že ide o bielu kryštalickú látku s obsahom fenacetínu a kokaínu. Celková hmotnosť zaistenej látky je takmer 180 gramov. Z tohto množstva by sa dalo pripraviť až 455 obvykle jednorazových dávok drogy. Ich cenu by zvýšil aj takmer 46 percentný obsah kokaínu. Na čiernom trhu by zarobili viac ako 13-tisíc eur.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite odboru Východ obvinil Najibullaha H. a Milana A. z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM