Správy

Polícia pripomína POVINNOSŤ: Ružový vodičský preukaz je potrebné do konca roka vymeniť

Starý vodičský preukaz treba po vydaní nového odovzdať polícii.

Ilustračný obrázok k článku Polícia pripomína POVINNOSŤ: Ružový vodičský preukaz je potrebné do konca roka vymeniť
Zdroj: Dnes24.sk

Ružové vodičské preukazy vydávané od vzniku SR do apríla 2004 si treba vymeniť do konca roka. Ich platnosť sa končí 31. decembra 2023. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

„Podať žiadosť o výmenu vodičského preukazu je možné osobne počas stránkových hodín na ktoromkoľvek oddelení dokladov odboru poriadkovej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru,“ pripomenula polícia.

S neplatným nejazdite

Správny poplatok za vydanie dokladu do 30 dní je 6,50 eur.

Za urýchlené vydanie do dvoch pracovných dní zaplatí občan 26 eur. Starý vodičský preukaz treba po vydaní nového odovzdať polícii.

V marci polícia evidovala ešte vyše 319-tisíc vydaných ružových vodičských preukazov. Jazdou s neplatným vodičským preukazom sa vodič dopúšťa priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Vodičské preukazy vydávané do konca januára 2009 a do 18. januára 2013 platia do konca roka 2032. Platnosť ďalších typov vodičských preukazov vydaných v SR po 19. januári 2013 je uvedená na doklade. Vzory dokladov si možno pozrieť na webe Ministerstva vnútra SR.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM