VOCH Správy Zo Slovenska

Polícia sa spolupodieľa na opatreniach v súvislosti s koronavírusom

Polícia sa aktívne spolupodieľa na opatreniach v súvislosti s novým koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Polícia sa spolupodieľa na opatreniach v súvislosti s koronavírusom
Zdroj: TASR

V nedeľu o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov. „Poskytuje asistencie lekárskym zložkám pri prevozoch osôb s podozrením na vírus, realizuje informačnú kampaň vlastnými silami a prostriedkami, ako aj v súčinnosti s mimorezortnými partnermi, dobrovoľnými organizáciami vo vnútrozemí, ako aj na určených hraničných priechodoch a letiskách,“ uviedla ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Sociálne siete

Informačnú kampaň polícia realizuje aj prostredníctvom sociálnej siete. Policajti absolvovali nácviky krízových situácií na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave, na hraničnom priechode Vyšné Nemecké a v Čiernej nad Tisou.

Hliadky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zabezpečujú nepretržitý výkon služby v priestoroch kliniky infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava, kde poskytujú spoluprácu podľa požiadaviek lekárskeho tímu.

Vlastné opatrenia

Polícia rovnako prijíma ďalšie vlastné opatrenia, ktorých cieľom je v maximálnej možnej miere eliminovať šírenie nového koronavírusu. Ide najmä o zisťovanie a prejednávanie priestupkov formou objektívnej zodpovednosti. Fyzická kontrola dokladov totožnosti vo výkone služby sa realizuje iba v nevyhnutných a odôvodnených prípadoch.

Cieľom opatrení je v čo najväčšej možnej miere vyvarovať sa hotovostného styku. Denne sa na realizácii týchto opatrení podieľa okolo 1000 policajtov, zaradených na všetkých útvaroch a službách v rámci Policajného zboru.

Pozrite si aj archívnu fotogalériu z príprav Slovenska na vírus.

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM