Polícia ukončila vyšetrovanie nehody autobusu Student Agency

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>TRENČÍN 16. apríla (WEBNOVINY) – Trenčianska polícia dnes ukončila vyšetrovanie vlaňajšej nehody českého autobusu spoločnosti Student Agency, pri ktorej zahynuli štyria Slováci. Po nehode policajti obvinili 25-ročného vodiča zo zločinu všeobecného ohrozenia s trestnou sadzbou štyri až desať rokov väzenia. Ako pre agentúru SITA uviedol trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, vyšetrovateľ podal návrh, aby sa obvinený vodič dohodol s prokurátorom na treste.

Autobus známeho žltého prepravcu v októbri smeroval z Bardejova do Prahy. Pri Trenčíne podľa všetkého zablúdil, zišiel z hlavnej cesty mimo trasu do Čiech a na kľukatej úzkej ceste pri obci Chocholná-Velčice vyletel z cesty a prevrátil sa do svahu. Podľa cestujúcich šiel prirýchlo, na mieste nehody je totiž odporúčaná štyridsiatka. Alkohol u vodiča vylúčili.

Pri nehode priamo na mieste zahynuli traja ľudia z okresov Stará Ľubovňa a Poprad, žena z okresu Kežmarok zomrela krátko po nehode v trenčianskej nemocnici. Lekári museli ošetriť 23 zo 46 cestujúcich, z toho 16 osôb hospitalizovali v Trenčíne, Považskej Bystrici, Bánovciach nad Bebravou a Bojniciach. Polícia konštatovala, že päť osôb bolo zranených ťažko a 13 ľahko. Spoločnosť Student Agency cestujúcich odškodnila. Škody na autobuse boli vyčíslené na milión korún (33 194 €).

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.